Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Ekomeble do ogrodu – czym powinny się wyróżniać?

Ekomeble do ogrodu

Bycie eko to już nie tylko moda, ale przede wszystkim sposób życia. Ludzie powszechnie zaczynają być coraz bardziej świadomi i po prostu wybierają produkty przyjazne środowisku. Dotyczy to już niemal wszystkich dziedzin życia. Poszukujemy ekologicznej żywności, staramy się szukać ekoodzieży, kosmetyków, a nawet produktów codziennego użytku, które na dodatek są również pakowane w sposób ekologiczny.

Skoro kwestia staje się tak globalna i wielowymiarowa, zaczęła też oczywiście dotyczyć wyposażenia ogrodowego. Coraz szersze grono producentów wprowadza do swojej oferty ekomeble do ogrodu. Co to takiego i jak wybrać świadomie najlepsze rozwiązanie? O tym dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Ekologiczny – to znaczy jaki?

Określenie ekomeble do ogrodu jest tak naprawdę niezmiernie pojemne. W ramach jego definicji mieszczą się bowiem wszelkie meble wykonane z tworzyw naturalnych, a w tym zwłaszcza biodegradowalnych, jak choćby produkty drewniane oraz z naturalnych plecionek. One w pełni są wpisane w nurty ekologiczne.

Oprócz nich do ekomebli coraz częściej przynależą także meble z tworzyw sztucznych. Może to dziwić wiele osób, jednakże wyposażenie tego typu bez trudu można obecnie poddawać recyklingowi, a uzyskany recyklat wykorzystać ponownie do produkcji kolejnych elementów meblowych lub innych praktycznych przedmiotów.

Odzyskany surowiec udaje się wielokrotnie przetwarzać, co pomaga zmniejszać globalnie wytwarzanie nowych surowców sztucznych, a także produkcję odpadów opakowaniowych. Oba te procesy są obecnie pod ścisłą kontrolą, a firmy oraz światowe organizacje szukają sposobu na zwiększenie wykorzystania recyklatu w produkcji nowych przedmiotów dla dobra nas wszystkich.

Dobry przykład w tym temacie daje firma Keter, z którą od lat współpracujemy, oferując ich meble, akcesoria oraz zabawki ogrodowe. Producent przykłada wielką wagę do ochrony środowiska naturalnego oraz zmniejszenia produkcji tworzyw sztucznych. Jest to wpisane w jego strategię biznesową. Dlatego też jego produkty najczęściej aż 70-80% składają się z surowca odzyskanego. Niektóre modele są nawet w całości wykonane tylko z takiego materiału.

Warto zauważyć, że recyklat nie odbiega parametrami od tworzywa pierwotnego, dlatego meble firmy Ketler są niezmiernie trwałe i praktyczne, zapewniając optymalny komfort dla wszystkich użytkowników – bez względu na to, czy wybieramy doniczkę, stolik kawowy czy też wielofunkcyjny domek dla dzieci. Wszystkie produkty spełniają najwyższe normy i posłużą nam w optymalnej kondycji przez naprawdę długie lata.

Trwałość mebli a ich ekologiczność

Ekomeble do ogrodu to także rozwiązania trwałe i wybierane na lata. Każdy z nas miał zapewne do czynienia z wyposażeniem ogrodowym z PVC. W większości przypadków są to produkty łatwo ulegające zniszczeniu, nieodporne na działanie temperatury oraz zarysowania. Z tego względu wymagają częstej wymiany na nowe, co z kolei generuje większe wydatki oraz… produkcję coraz większej ilości tworzyw sztucznych zalegających później na wysypiskach.

Dlatego też wybór mebli trwałych, solidnych, wykonanych z materiałów w pełni poddawanych recyklingowi to także decyzja bardzo ekologiczna, która zapewnia zmniejszenie ilości odpadów na naszej planecie.

Ekomeble do ogrodu – wybór wygody i świadomego życia

Meble ekologiczne do ogrodu są obecnie wytwarzane przez większość renomowanych producentów, którzy dostrzegają jak istotna jest troska o środowisko naturalne dla dobra nas wszystkich. Powinniśmy brać z nich przykład i podejmować świadome wybory, które wpływają korzystnie na kondycję Ziemi oraz czystość środowiska naturalnego wokół nas.

Szukając mebli do ogrodu, również miejmy to zatem na uwadze i decydujmy się na produkty trwałe, odporne na zniszczenia oraz wykonane z materiałów naturalnych (biodegradowalnych) lub w pełni poddających się recyklingowi.

Dzięki temu zapewnimy wygodę i komfort odpoczynku sobie oraz głęboki oddech dla naszej planety. A to wszystko nie wychodząc z ogrodu.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *