Donice ogrodowe

W tej kategorii znajdą Państwo atrakcyjne donice ogrodowe. Dla nadania charakteru aranżacji wystarczy użyć kilka ulubionych roślin w stylowych doniczkach. W połączeniu z bujną roślinnością odmienią przestrzeń nie do poznania. Sprzedajemy donice ogrodowe z tworzywa sztucznego – polipropylenu, odpornego na zmienne warunki pogodowe, deszcz, słońce, mróz. Znajdują one zastosowanie w ogrodach, na tarasach, balkonach, a nawet na przydomowych schodach.

Duże donice ogrodowe

Obecnie na rynku mają Państwo do wyboru szeroką gamę donic ogrodowych z różnych materiałów, np. drewniane, ceramiczne, plastikowe etc. Drewniane i ceramiczne są bardzo wymagające, potrzebują częstej konserwacji i impregnacji. Takie donice już same w sobie są ciężkie, a w połączeniu z podłożem i rośliną ważą jeszcze więcej. Zmiana lokalizacji wiąże się z dużym wysiłkiem i jest praktycznie niemożliwa.

czytaj więcej

Do wyeksponowania prawdziwych okazów polecamy wybierać większe z tworzywa sztucznego. Są bardzo praktyczne i niezwykle trwałe, mogą stać na zewnątrz nawet przez cały rok. Nie wymagają żadnego zabezpieczenia przed wodą i słońcem. Łatwo można je umyć. Poza tym plastikowe są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Różnorodność faktur naprawdę robi wrażenie ,np. o fakturze naturalnej plecionki rattanowej wyglądają bardzo elegancko, nadają charakteru aranżacji. „Drewniane” donice idealnie pasują do swojskich ogrodów. Taka donica wygląda, jakby była zbita z drewnianych deseczek. Dopiero przy bliższym kontakcie da się zauważyć, że jest to tylko tworzywo sztuczne imitujące tę czy inną strukturę.

Przy wyborze odpowiedniego pojemnika dla większych roślin warto wziąć pod uwagę system korzeniowy oraz preferowane warunki klimatyczne. Roślinom egzotycznym i ciepłolubnym należy zapewnić odpowiednie warunki do wegetacji. Kolejną zaletą dużych donic jest to, iż zapewniają one sporą objętość dla korzeni i brak potrzeby częstego przesadzania. Otwór odpływowy zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności. Niektóre modele z naszej oferty posiadają kółka, więc nie potrzeba dużego wysiłku, aby przetransportować drzewko w bardziej odpowiednie miejsce.

Dużą donicę można wykorzystać jako centralny punkt kompozycji wnętrza lub ogrodu. Zasadzić tam niewielkie drzewka owocowe czy iglaki. Wokół poustawiać kilka mniejszych doniczek z bylinami czy krzewami tym samym wzbogacając krajobraz architektoniczny.

Doniczki balkonowe

Nie trzeba mieć dużego ogrodu/działki, aby móc cieszyć się zapachem ulubionych kwiatów i ziół. Taki rajski zakątek można urządzić, np. na balkonie, czy tarasie. Cudownie wyglądają takie ukwiecone balkony. W naszym sklepie znajdą Państwo doniczki odpowiednie do każdej przestrzeni, nawet tej najmniejszej. Oferujemy balkonowe zawieszane i wolnostojące, kwadratowe i cylindryczne.

Na osobną uwagę zasługują donice ogrodowe ze wbudowanym systemem nawadniania. Zapobiegają usychaniu kosztownych okazów. Przydaje się dla osób zapracowanych i zapominalskich. Rośliny posadzone w donicach z systemem nawadniającym nie wymagają częstego podlewania.

Zakup doniczek wykonanych z dobrej jakości tworzywa sztucznego do ogrodu to inwestycja na długie lata. Czasami wystarczy mała zmiana w ogrodzie, a całość od razu nabiera niepowtarzalnego stylu i smaku. Z myślą o klientach uzupełniamy i wzbogacamy naszą ofertę, tak aby trafiać w gusta tych najbardziej wymagających użytkowników.

schowaj

Donice ogrodowe

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry