Stoły ogrodowe

Filtruj według

Selections

Selections

Kształt blatu

Kształt blatu

Otwór na parasol

Otwór na parasol

Materiał

Materiał

Możliwość złożenia

Możliwość złożenia

Wysokość

Wysokość

Rozsuwanie

Rozsuwanie

Wielkość

Wielkość

Montaż

Montaż

Umiejscowienie nóg

Umiejscowienie nóg

Maksymalne obciążenie

Maksymalne obciążenie

Pojemność

Pojemność

Stół ogrodowy (drewniany, metalowy, z tworzywa) to jeden z kluczowych elementów każdego zestawu mebli wypoczynkowych do ogrodu, na balkon, taras lub do przydomowej altany. Bez niego trudno nawet myśleć o rekreacji w rodzinnym gronie lub o organizowaniu spotkań towarzyskich z przyjaciółmi (np. w formie garden party).

Szeroki wybór nowoczesnych produktów można znaleźć w naszym sklepie Bazkar, pełnym efektownych i trwałych rozwiązań do przydomowej przestrzeni. Dzięki temu każdy znajdzie idealne ogrodowe stoły metalowe, tanie stoły ogrodowe drewniane lub stoły z tworzyw sztucznych, dopasowane do swoich potrzeb i możliwości.

Aktywne filtry

Stół do ogrodu – do czego przydają się stoły ogrodowe?

Dlaczego odpowiedni stół jest taki ważny? Gdy tworzy się kącik do rekreacji na świeżym powietrzu, często w jego centrum znajduje się stół lub stolik. To wokół niego ustawia się meble do siedzenia oraz tworzy miejsce do wypoczynku i przyjmowania gości. Przy stole tętni zatem życie ogrodu.

Stół na tarasie to najlepsze miejsce do spożywania posiłków na zewnątrz. Daje miejsce do odłożenia talerza z przekąskami lub ulubionymi napojami, bądź służy jako blat roboczy, gdy organizuje się grilla. Zapewnia przestrzeń do tego, by odłożyć rozmaite drobiazgi, podczas wypoczynku w przydomowym terenie, np. podczas czytania książki. Jego funkcja zależy w pełni od wybranego modelu, a praktycznych rozwiązań na stronie Bazkar można znaleźć naprawdę wiele.

Stół ogrodowy mały, duży czy może ławostół a życie rodzinne – jakie stoły ogrodowe wybrać?

Lepiej zdecydować się na małe czy duże stoły ogrodowe? Wybór odpowiedniego stołu do ogrodu, na taras lub balkon zależy w dużej mierze od dostępnej przestrzeni. Jeśli bowiem nie ma się zbyt wiele miejsca, lepiej zdecydować się na niewielki stolik kawowy, który nie zajmie całej strefy wypoczynku. Jeśli natomiast do zagospodarowania ma się przestronny taras, a przy tym pragnie się regularnie spożywać posiłki na świeżym powietrzu lub organizować eleganckie przyjęcia w ogrodzie, dobrym rozwiązaniem może się okazać wysoki, pełnowymiarowy stół do ogrodu.

Co natomiast powinny zrobić osoby, które pragną mieć w pobliżu domu niewielki stolik do odłożenia podręcznych drobiazgów, a okazjonalnie przydałby się im duży stół do ogrodu? W takich sytuacjach polecamy zdecydować się na ławostoły, czyli metalowy lub drewniany stół ogrodowy rozkładany, z opcją regulowania wysokości do bieżących potrzeb.

Eleganckie i trwałe stoły do ogrodu – z czego się je produkuje?

Nie tylko wielkość i kształt stołu (owalny, prostokątny, kwadratowy) do ogrodu bywają zróżnicowane. Warto również dokładnie przyjrzeć się temu, z czego bywają wykonane dane produkty. Często bowiem nawet bardzo trwałe rozwiązania wysokiej jakości, mogą to być wciąż tanie stoły do ogrodu.

Najczęściej spotyka się:

  • stół ogrodowy drewniany,
  • metalowe stoły ogrodowe,
  • stół do ogrodu plastik (a zwłaszcza nowoczesne tworzywa: technorattan, polipropylen)

Drewniany stół ogrodowy to rozwiązanie bardzo klasyczne i efektowne. Najczęściej do produkcji stołu z litego drewna wykorzystuje się popularne, trwałe gatunki, jak choćby drewno robinii akacjowej, wyróżniające się wysoką trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Równie tradycyjne bywają stoły z metalu, produkowane z aluminium lub stali (często połączone ze szklanym blatem). Podobnie jak stół drewniany, niejednokrotnie wymagają regularnej impregnacji, by przez długi czas utrzymały optymalny wygląd. Takie meble wyróżniają się ciekawym designem i elegancją.

Ciekawą grupę produktów stanowią dostępne na stronie Bazkar stoły do ogrodu z tworzyw sztucznych (modele z technorattanu i polipropylenu), które często są wytrzymalsze niż produkty z naturalnych surowców. Stół ogrodowy plastikowy może być zrobiony z odlewu polipropylenowego albo plecionki technorattanowej, która niemal idealnie imituje naturalny rattan lub wiklinę. Takie produkty są niemal całkowicie odporne na wilgoć, zalanie wodą i zmiany temperatury lub działanie promieni słonecznych, dzięki czemu da się przechowywać je na zewnątrz w zasadzie przez cały rok.

Tradycyjne czy nowoczesne stoły ogrodowe drewniane i stoły metalowe– różne oblicza strefy relaksu

Bez względu na to, czy wybierze się stół ogrodowy drewniany, metalowy lub z tworzywa, musi być on dopasowany do pozostałych elementów wystroju. Przestrzenie do wypoczynku w ogrodach planuje się bowiem kompleksowo, podobnie jak domowe salony, w oparciu o modne style aranżacyjne.

Można zatem spotkać rozmaite, praktyczne produkty, jak piękne stoły minimalistyczne i nowoczesne o skrajnie prostej formie, wykonane z tworzyw sztucznych. Zwolennicy nurtu skandynawskiego mogą wybrać ascetyczne konstrukcje drewniane, które też sprawdzają się w ogrodach klasycznych i retro.

Zachęcamy do poznania wszystkich stołów ogrodowych od Bazkar (stoły duże, małe, stoły składane) – na pewno na stronie znajdzie się produkt dopasowany do każdego przydomowego terenu – na balkon, niewielki taras lub do altany.

Jak dobrać krzesła do wysokiego stołu do ogrodu?

Wysoki stół do ogrodu najczęściej łączy się z krzesłami. Zestawienie go z sofą lub fotelami mogłoby zmniejszyć funkcjonalność przestrzeni oraz utrudnić spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Krzesła powinny być dopasowane wizualnie do mebla i najlepiej wykonane z tego samego materiału. Należy dobrać je tak, by siedzisko znajdowało się 30 centymetrów poniżej blatu. Liczbę miejsc siedzących dopasowuje się do potrzeb domowników. Dla zapewnienia komfortu użytkowania, dla każdego siedzącego powinno się przeznaczyć około 60 cm szerokości stołu.

Gdy kupuje się stół (stoły ogrodowe plastikowe, drewniane, metalowe), warto sprawdzić, czy nie występuje od razu w komplecie z krzesłami – oszczędza to czas i często domowy budżet.

Jak dbać o stoły do ogrodu?

Zarówno pełnowymiarowe ogrodowe stoły drewniane i lekkie modele z tworzywa (polipropylenu lub technorattanu), jak i niewielkie stoliki balkonowe wymagają oczywiście regularnej konwersacji i pielęgnacji, by przez długi czas utrzymały optymalną formę. Rodzaj zabiegów zależy od typu materiału, z którego wykonano mebel. Najłatwiej oczyszcza się konstrukcje z tworzywa sztucznego.

Można do tego użyć gąbki lub szmatki i wody z detergentem. W przypadku mebli drewnianych należy zachować większą ostrożność, by niepotrzebnie nie zmoczyć konstrukcji, co mogłoby doprowadzić do pojawienia się rozwarstwień i pęknięć. Należy zatem przecierać je wilgotną, miękką szmatką z odrobiną detergentu, a także regularnie pokrywać dedykowanym impregnatem (ochrona przed działaniem skrajnych temperatur oraz innych czynników, jak wilgoć i promieniowanie UV).

Pamiętajmy, że stolik ogrodowy często służy do spożywania posiłków. Dlatego nawet mebel do przydomowego terenu musi być zawsze utrzymany w czystości.