Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Wybieramy stół do ogrodu

Śpiew ptaków, przyjemnie orzeźwiające powietrze, otoczenie skąpane w promieniach słonecznych oraz pierwsze oznaki wiosny na drzewach i krzewach. W takich okolicznościach przyrody chętnie relaksujemy się w ogrodzie lub na tarasie. W wielu domach życie rodziny przenosi się wtedy do przydomowej przestrzeni. To tam pijemy poranną kawę, rozmawiamy o rzeczach ważnych i błahych, odpoczywamy po zmaganiach z trudami dnia codziennego. Przestrzeń, która w sezonie letnim staje się tak ważna dla domowników, nie powinna być niefunkcjonalna lub, co jeszcze gorsze, zaniedbana. W jej zaaranżowaniu pomaga szeroki wybór mebli, wśród których ważne miejsce zajmuje stół do ogrodu.

Mały, duży, rozkładany, a może wielofunkcyjny? Wybór stołów do ogrodu jest bardzo szeroki, a poszczególne modele mogą się znacznie między sobą różnić. Wynika to nie tylko z zastosowanego do ich produkcji materiału, ale także innych czynników. Szeroki asortyment to jednak nie wada, a raczej zaleta. Klienci mogą wybrać model, który dokładnie sprosta zróżnicowanym potrzebom oraz oczekiwaniom.

Rozmiar ma znaczenie

Wbrew pozorom to, czy wybierzemy mały, czy duży stół do ogrodu ma ogromne znaczenie przynajmniej z dwóch ważnych powodów. Jeżeli inwestor zdecyduje się na niewielki model, może okazać się to znacznym ograniczeniem przy podejmowaniu większej grupy gości. Z drugiej jednak strony, jeżeli zainteresowany zakupem przeceni przestrzeń i wybierze zbyt duży stół do ogrodu, może tym samym utrudnić poruszanie się wokół niego i sprawić, że taras będzie niepraktyczny i zatłoczony. Jakie będą tego konsekwencje?

Prawdopodobnie z tarasu mniej chętnie będą korzystać domownicy. Z pewnością nie będą też chcieli zapraszać tam gości. Dlatego przy wyborze stołu do ogrodu, warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak wpisuje się on w istniejącą przestrzeń i czy spełnia wszystkie oczekiwania użytkowników.

Rozkładany czy nie?

Wielkość stołu ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonalności ogrodu. Jeśli jednak nie mamy w nim wiele miejsca, a chcemy często podejmować liczne grono przyjaciół oraz rodzinę, to nawet w ograniczonej przestrzeni duży stół staje się poniekąd koniecznością. Na rynku mebli ogrodowych są dostępne produkty, które pozwalają taki problem łatwo rozwiązać. Wystarczy wybrać model stołu z rozkładanym blatem. Dzięki temu na co dzień taras pozostaje przestronny, a podczas wyjątkowych okazji przeistacza się w miejsce dla sporego grona gości. To rozwiązanie wprost idealne dla posiadaczy niewielkich, przydomowych ogródków.

Kolejny atut – regulacja wysokości

Nie zawsze chodzi o dostępną przestrzeń. Czasem klienci poszukują rozwiązań, które dają im wygodę, niezależnie od sposobu użytkowania tarasu. Problemem, który może się pojawić, jest dokonanie wyboru pomiędzy dużym stołem a stolikiem kawowym. Użytkowanie stolika kawowego podczas niedzielnego obiadu jest bardzo niepraktyczne. Z kolei, jeśli chcemy delektować się kawą w towarzystwie przyjaciół, zazwyczaj wybierzemy niski stolik kawowy. Jak połączyć obie możliwości? Świetnym rozwiązaniem jest stół do ogrodu, który może posłużyć zarówno jako jedno, jak i drugie. Ławostół Lyon potrafi sprostać oczekiwaniom osób intensywnie użytkujących przydomową przestrzeń. W łatwy sposób można dostosować go do aktualnych potrzeb dzięki regulacji wysokości stołu. To niewątpliwy atut, który wyklucza konieczność wprowadzania do ogrodu dwóch różnych mebli i pozwala zaoszczędzić miejsce na tarasie, zapewniając jednocześnie jego pełną funkcjonalność.

Nie tylko do ogrodu

Warto zwrócić uwagę, że większość mebli, które określamy mianem stołów do ogrodu, doskonale spełnia swoje zadanie również w innych przestrzeniach. Mogą być użytkowane na tarasie, balkonie albo werandzie. Meble ogrodowe są chętnie wprowadzane do zimowych ogrodów, a niekiedy również do mieszkań. Jedynym ograniczeniem jest metraż wskazanych przestrzeni. Jeśli jednak mamy wystarczającą ilość miejsca, wygodne fotele, narożniki, a także stoły do ogrodu, których dotyczy ten artykuł, mogą stać się ich prawdziwą ozdobą i znacząco poprawić ich funkcjonalność, zwiększając tym samym komfort użytkowania.

Wielofunkcyjne skrzynie czy stoły ze schowkiem?

Niektóre stoły do ogrodu mają więcej niż jedną funkcję. Doskonałym tego przykładem są modele z wbudowanym schowkiem, który może służyć do przechowywania różnych przedmiotów. Najczęściej są to ciepłe koce, które przydają się w czasie chłodniejszych wieczorów, poduszki podnoszące komfort korzystania z przestrzeni oraz zabawki dla najmłodszych użytkowników. Oczywiście mogą to być również inne rzeczy – wszystko zależy od bieżących potrzeb.

Forma stołów do ogrodu z funkcją przechowywania, sprawia, że kupujący może mieć czasem problem z rozstrzygnięciem, czy w rzeczywistości ma do czynienia ze stołem, który jednocześnie jest schowkiem, czy też ze skrzynią, która dodatkowo może pełnić funkcję stołu. Jest to jednak wyłącznie dylemat natury teoretycznej. Nie ulega bowiem dyskusji, że modele te doskonale spełniają swoje zadanie, wpisując się w ogrodową przestrzeń i świetnie spełniając się w obu rolach.

Stół do ogrodu, mini barek a może schowek?

Przykładów wielofunkcyjnych stołów jest jednak znacznie więcej. Co istotne, ich dodatkowe funkcje nie muszą ograniczać się do przechowywania. Możliwości jest tutaj dużo, a najlepszym dowodem na to jest wielofunkcyjny stół do ogrodu o nazwie Pacific Cool Bar. Ten model łączy w sobie nie dwie, a aż trzy różne funkcje.

Przede wszystkim jest to niewielki, okrągły mebel, który doskonale sprawdza się podczas porannej kawy. Niestety, z pewnością nie nadaje się do zjedzenia rodzinnego, niedzielnego obiadu. Nie to jednak miało być jego przeznaczeniem i zdecydowanie nie sprawia to, że jest mniej użyteczny. Jego zaletą jest bowiem ukryty pod blatem obszerny schowek, który znacznie poszerza zakres jego zastosowania. Taki stolik może posłużyć właśnie jako schowek albo… ogrodowy barek! I tu zaczyna się już robić znacznie ciekawiej. Wystarczy wyobrazić sobie możliwość chłodzenia drinków na tarasie. Można chłodzić w nim butelki z napojem za pomocą wkładów do lodówki albo przechowywać kostki lodu. Pozostała po ich rozpuszczeniu woda nie będzie stanowić problemu, ponieważ stół do ogrodu został wyposażony w umieszczony na dnie schowka otwór odpływowy. Taki stół sprawdzi się równie dobrze podczas porannej kawy, jak i wieczornego spotkania przy drinku.

Czy stół do ogrodu jest niezbędnym wyposażeniem tarasu? – zdecydowanie tak. Czy jesteśmy w stanie jednoznacznie określić, jak powinien wyglądać, aby spełniał oczekiwania kupującego? – Z pewnością nie. To zostawiamy już w gestii samych zainteresowanych. Ze swej strony zapewniamy jednak, że wybór modeli stołów oraz innych mebli, które mogą pełnić funkcję stołu do ogrodu (skrzynia, podnóżek), w naszej ofercie jest naprawdę ogromny.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *