Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Ogród pod pełną kontrolą, czyli praktyczne schowki do ogrodu

Ogród pod pełną kontrolą, czyli praktyczne schowki do ogrodu

Okres zimowy to czas, gdy teoretycznie korzystamy z ogrodu w nieco mniejszym zakresie. Większość akcesoriów i przedmiotów, które na co dzień w sezonie letnim potrzebujemy do rekreacji, lub prac ogrodowych należy na ten czas schować i zabezpieczyć. Przydają się do tego rozmaite schowki do ogrodu – praktyczne, wygodne i coraz częściej również piękne.

Jakie rodzaje funkcjonalnego wyposażenia do magazynowania powinniśmy wprowadzić do naszych ogrodów? Jeśli chcecie wiedzieć więcej, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

Ogrodowe magazynowanie z głową – gdzie chować drobiazgi i narzędzia ogrodowe?

Istnieją trzy główne rodzaje wyposażenia ogrodowego, które służą do przechowywania dużych i małych przedmiotów. Zalicza się do nich:

  • domki ogrodowe,
  • szafy narzędziowe,
  • skrzynie.

Każde z nich może pełnić rozmaite funkcje, dlatego też warto dokładnie przemyśleć zakup i dopasować produkty do naszych indywidualnych potrzeb wypoczynkowo-ogrodniczych.

Domki narzędziowe – mała architektura na duże narzędzia ogrodowe

Zacznijmy od największych rozwiązań, czyli domków narzędziowych. Należą do szczególnie lubianych przez właścicieli dużych i przestronnych ogrodów oraz działkowiczów. Stanowią rodzaj architektury ogrodowej, która pozwala na wygodne przechowywanie wszystkich akcesoriów ogrodowych oraz narzędzi. Bez trudu zmieścimy w nich nawet rowery, kosiarkę, piły oraz inne cenne wyposażenie, które wymaga specjalnej troski, aby mogło nam służyć przez długi czas.

Najczęściej domki wykonuje się z drewna lub tworzyw sztucznych, które są odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Drewno wymaga oczywiście dodatkowej impregnacji oraz regularnych zabiegów konserwatorskich. Polipropylen jest zdecydowanie bardziej praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości.

Domki są wygodne, obszerne i chronią wszystkie nasze przedmioty przed wilgocią, a częściowo także przed zimnem.

Szafy narzędziowe – sprzęty pod pełną kontrolą

Do nieco mniejszych rozwiązań służących do przechowywania zalicza się szafy narzędziowe, w których zmieścimy większość narzędzi ogrodowych, jak grabie, łopaty oraz chemia niezbędna do prac ogrodniczych.

Nowoczesne szafy wykonuje się zazwyczaj z metalu lub odpornych na zniszczenia tworzyw sztucznych, co gwarantuje wytrzymałość oraz odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Szafy są stosunkowo niewielkie i kompaktowe, ale pojemne, dlatego bez trudu zmieścimy wszystkie sprzęty w jednym miejscu, a przy tym zawsze będziemy je mieli pod ręką.

Warto też zauważyć, że znacząca większość szaf do przechowywania jest wyposażana w praktyczne systemy zamykania, dzięki czemu do ich wnętrza nie dostaną się niepowołane osoby. Stanowią zatem ochronę nie tylko przed złodziejami, ale też ciekawskimi dziećmi i zwierzętami domowymi, które nie powinny mieć styczności z przechowywaną w szafach chemią ogrodniczą.

Skrzynie ogrodowe do przechowywania – wygoda i wielofunkcyjność a zwykły schowek ogrodowy

Najmniejszym rodzajem schowków są skrzynie ogrodowe, które sprawdzają się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach lub balkonach.

Najczęściej służą do przechowywania rozmaitych drobiazgów – od niewielkich narzędzi, po zabawki oraz poduszki na meble ogrodowe, które chcemy schować przed kaprysami aury. Skrzynie są wodoszczelne i trwałe, dlatego świetnie sprawdzają się także jako miejsce do zabezpieczania rozmaitych produktów w okresie zimowym.

Najczęściej skrzynie ogrodowe wykonuje się z drewna lub polipropylenu. Przyjmują rozmaite, często dekoracyjne kształty, dlatego stanowią ciekawe uzupełnienie kompleksowego wyposażenia. Niektóre modele bywają także wielofunkcyjne, sprawdzając się nie tylko do przechowywania, ale też jako dodatkowe siedzisko, gdy akurat odwiedzi nas większa ilość gości, lub też jako wygodny stolik podręczny.

Przechowywanie z klasą i elegancją – estetyka schowków ogrodowych

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że nowoczesne schowki ogrodowe projektuje się tak, aby wpisywały się w stylistykę pozostałych elementów wyposażenia ogrodowego. Są estetyczne i eleganckie. Produkty z tworzyw sztucznych często otrzymują efekt drewna lub rattanu, co dodatkowo podnosi ich walory wizualne.

Dzięki temu, bez względu na to, czy zdecydujemy się na domek ogrodowy, schowek na narzędzia ogrodowe czy wielofunkcyjną skrzynię, nasz ogród wygląda spójnie i pięknie, a wszystkie potrzebne przedmioty mają swoje bezpieczne i praktyczne miejsce. W przypadku nowoczesnych schowków ergonomia i piękny design coraz częściej idą parze, co powinno cieszyć wszystkich estetów i miłośników porządku.


«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *