Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych – rozwiązanie dla ogrodów w różnych stylach

meble ogrodowe z tworzyw sztucznych torino

Kiedy zaczyna się czas, gdy letnie słońce przyjemnie przygrzewa, a my odliczamy niecierpliwie dni do rozpoczęcia wakacji, ogród staje się naszą prawdziwą oazą i miejscem, w którym z olbrzymią chęcią spędzamy więcej czasu niż w nawet najbardziej komfortowym salonie. Ostatnie lata przyniosły bowiem modę na korzystanie z przydomowych ogrodów i ogródków.

Razem z modą przyszła też zmiana głównych funkcji ogrodu. Przestał być przede wszystkim praktyczny, a zaczął być w dużej mierze dekoracyjny i dostosowany do potrzeb spędzania w nim czasu na wygodnym odpoczywaniu w pięknych okolicznościach przyrody.

Spowodowało to, że w aranżacji ogrodów znów zaczęły królować konkretne i wyraziste style. W obecnym sezonie architekci krajobrazów i styliści preferują kilka tendencji, prezentujących różnorodne podejście do kształtowania przestrzeni wokół domu.

Meblowe centrum ogrodu – odpoczynek w komfortowych warunkach

Oczywiście, zasadniczą i proporcjonalnie największą część ogrodu wciąż stanowią rośliny lub wszelkiego typu dekoracje. Pojawiają się drzewa i krzewy, rabaty kwiatowe lub ozdobne kępy traw, cieszących się olbrzymią popularnością. Oprócz nich łatwo również zlokalizować część przeznaczoną dla człowieka i jego przyjemności – strefę wypoczynku, która jest w pełni dopracowana i mocno wyodrębniona z przestrzeni, dzięki altanom, podestom lub żywopłotom.

W niej muszą się znaleźć meble, które sprawiają, że z wielką przyjemnością, w komfortowych warunkach można spędzać w ogrodzie długie godziny, podczas rozmów z rodziną i znajomymi lub na błogiej poobiedniej sjeście.

Bogaty i różnorodny wybór wyposażenia do ogrodów jest naprawdę imponujący i niekiedy można poczuć się lekko zagubionym w gąszczu produktów. Dlatego też warto wcześniej zastanowić się, jaki efekt chcielibyśmy tak naprawdę otrzymać oraz jaka stylistyka jest nam najbliższa. Oprócz tego pozostaje jeszcze oszacować dostępną wielkość przestrzeni wypoczynkowej oraz określić budżet. Od niego w dużej mierze zależy jakość i wytrzymałość mebli.

Meble ogrodowe Orlando KOMFORT

Tanie rozwiązania zazwyczaj nie należą do najbardziej estetycznych, a też szybko tracą pierwotny wygląd. Wydawać by się mogło, że jeśli szukamy stylowych i jakościowych mebli, zawsze musimy nastawiać się na horrendalne koszty.

Istnieje jednak pewne wyjście z sytuacji, które może pomóc znacząco obniżyć koszty aranżacji ogrodu, bez straty na wyglądzie mebli. Równocześnie pozwala też podnieść ich funkcjonalność i wygodę użytkowania. Mowa o meblach z polipropylenu.

Moda na kupowanie mebli z tworzyw sztucznych?

Bynajmniej nie powiedzieliśmy nic rewolucyjnego. Ostatnie lata sprawiły, że nareszcie możemy zapomnieć o niskiej klasie produktach ogrodowych z PVC, które miały tendencję do łatwego odbarwiania się i pękania.

Współczesne meble z tworzyw sztucznych najwyższej klasy wykonuje się z polipropylenu. Jest to fenomenalny surowiec. Należy do najmniej szkodliwych dla środowiska rodzajów plastiku, o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki pogodowe (niskie i wysokie temperatury). Jest niezmiernie wytrzymały i elastyczny. Wystawiony na intensywne działanie promieni słonecznych, nie traci swojego pierwotnego wyglądu.

Polipropylen wszedł szturmem do świata najwyższej klasy produktów ogrodowych. Trudno się dziwić, gdyż ma zazwyczaj zdecydowanie lepsze parametry niż naturalne drewno, rattan lub metal. Materiał ten pozwala na niemal dowolne kształtowanie go, dlatego meble przybierają różnorodne kształty oraz kolory. Jednak czy na pewno meble z tworzywa sztucznego nadają się do najmodniejszych obecnie ogrodów?

Poniżej przedstawimy trzy najpopularniejsze współcześnie tendencje oraz opowiemy, jakie meble ogrodowe z tworzyw sztucznych najlepiej się w nich sprawdzają.

zestaw mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych DELANO

Oszczędnie, ale ze smakiem, czyli ogród w stylu nowoczesnym

To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym bliski jest styl minimalistyczny w domowych wnętrzach. Ogrody nowoczesne wyróżniają się daleko idącą prostotą i ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Mogą się w nich pojawiać nowoczesne oczka wodne, w formie niewielkiego zbiornika, ułożonego z gładkich, prostopadłościennych płyt betonu. Roślinność jest również ascetyczna, jednak nie traci dekoracyjnego charakteru. Pojawiają się rozległe krzewy, na przykład hortensje oraz ozdobne trawy o ciekawych kwiatostanach, które wybarwiają się na różne kolory, jak w przypadku niesamowitych chińskich miskantów.

Ogród w tym stylu przede wszystkim ma być komfortowy, dopasowany do potrzeb wypoczynku domowników. Dlatego też znajdziemy w nim wydzielone, nawet z dodaniem odpowiedniego podestu, przestrzenie idealne do spędzania czasu na łonie natury.

Czy sprawdzą się w nim meble z polipropylenu? Zdecydowanie tak. Ponieważ ogród nowoczesny to kwintesencja komfortu, najlepiej nadają się do niego meble takie, jak nasz niezastąpiony zestaw Corfu. Obszerne i bardzo wygodne fotele, duże sofy i podręczne stoliki idealnie wkomponowują się w nowoczesną i minimalistyczną przestrzeń, dodatkowo wprowadzając do niej ciekawy akcent dekoracyjny, dzięki wprowadzeniu ozdobnej faktury, imitującej rattan.

Ogród klasyczny – codzienność w wygodnej odsłonie

Trudno jednoznacznie podać cechy ogrodu w stylu klasycznym, który wciąż stanowi jedną z najpopularniejszych koncepcji w naszych przydomowych przestrzeniach. Ma on bowiem różne wcielenia. Do podstawowych wyznaczników należą zdecydowanie przejrzysta aranżacja całej ogrodowej sfery oraz podział na wyraziste strefy funkcjonalne (rabaty kwiatowe, miejsce relaksu itp.). Niezmiernie popularne są elementy funkcjonalne oraz mała architektura oparta na klasycznych, podstawowych bryłach.

W tego typu prostych aranżacjach, w zależności od potrzeb i upodobań, można ustawić niemal każdy rodzaj mebli z polipropylenu. My proponujemy rozwiązanie bardzo klasyczne, mocno nawiązujące do tradycyjnych, drewnianych mebli, czyli produkty z serii Torino.

Morskie opowieści w warunkach domowych – ogród w stylu marynistycznym

Od pewnego czasu, zwłaszcza w okresie letnim, wielką popularnością we wnętrzach cieszą się style marynarskie lub ich pochodne, na przykład styl Hampton. Obecnie tendencje te zaczęły również przenikać do ogrodów, dodając im nieco lekkości i wakacyjnego luzu.

W aranżacjach tego typu częstym elementem są drewniane konstrukcje z postarzanych desek – mogą zostać wykorzystane na przykład jako podest pod meble ogrodowe. Oprócz nich pojawiają się motywy i akcesoria typowo morskie, a dominującym kolorem w poduszkach i elementach ozdobnych jest oczywiście morski błękit.

W tego typu ogrodach warto postawić na meble imitujące drewniane konstrukcje, jak choćby seria Delano lub użyć zestawy z polipropylenu z efektem rattanu, przywodzące na myśl plażowe, wyplatane kosze, w których aż chce się zagłębić na dłuższy odpoczynek.

Najmodniejsze trendy ogrodowe stawiają na prostotę i porządek w przydomowych przestrzeniach. W strefach odpoczynku z kolei ma panować komfort i wygoda. Mogą ją zaoferować wyłącznie meble ogrodowe najwyższej klasy, wykonane z trwałych i estetycznych materiałów. Polipropylen spełnia wszystkie te warunki, a przy tym jest dość ekonomicznym rozwiązaniem, które może zadowolić nawet najbardziej wyrafinowane gusta stylistów i miłośników dobrego smaku oraz aktualnej mody.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *