Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Dodatki do ogrodu, które powinny się znaleźć w każdej przydomowej przestrzeni

Ławostół Lyon

Ogród to przestrzeń służąca czystej przyjemności ciała i ducha. Odpoczywamy w nim, spędzamy czas z rodziną na zabawach i rozmowach lub przyjmujemy gości na popołudniowe rauty lub wieczorne przyjęcia. Ogród lub taras w okresie letnim przejmują często od salonu funkcję najbardziej reprezentacyjnej strefy domu. Muszą być piękne i zadbane oraz powinny być wyposażone w podstawowe dodatki do ogrodu, gwarantujące całkowitą funkcjonalność i nienagannie piękny wygląd.

Aby aranżacja była kompletna, nie wystarczy wyłącznie zieleń i praktyczne meble ogrodowe, których wygląd i jakość oczywiście też mają znaczenie. Oprócz nich potrzeba jeszcze jednak szeregu akcesoriów do każdego ogrodu i na każdy taras, które potrafią zbudować prawdziwy charakter i nastrój miejsca.

Praca u podstaw – donice ogrodowe

Donice w ogrodzie spełniają rozmaite funkcje. Przede wszystkim pozwalają na wprowadzenie do niego dodatkowych roślin, które często nie przetrwałyby zimy w polskim klimacie. Donice ogrodowe sprawiają, że można je bezpiecznie przetrzymać w zamkniętym pomieszczeniu podczas mrozów i wystawić na zewnątrz dopiero w okresie wiosennym, gdy nie zagrażają im już nocne przymrozki.

Oprócz tego donice pozwalają na zmiany aranżacji przestrzeni ogrodowej w zależności od potrzeb. Ich mobilność sprzyja budowaniu różnych wariantów strefy relaksu – może być ona niewielka, wokół stołu dla domowników, a w razie organizowania większego przyjęcia, szybko zmienia plan i sposób wydzielenia nowej powierzchni.

Warto też zauważyć, że jeśli posadzimy w donicach odpowiednio wysokie rośliny (na przykład kwitnące krzewy ozdobne lub iglaki), mogą skutecznie odgradzać odpoczywających od ciekawskiego wzroku przechodniów i sąsiadów.

Nie można również zapominać, że donice stanowią fenomenalny element dekoracyjny. Minęły już bezpowrotnie czasy, gdy w ofercie sklepów występowały wyłącznie doniczki gliniane, w charakterystycznym rudym kolorze, lub niezbyt wysokiej jakości produkty z plastiku, który pękał i łatwo się odbarwiał. Obecnie najczęściej spotyka się donice ogrodowe z wysokiej klasy tworzyw sztucznych, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, które mogą imitować na przykład rattan, kamień lub drewno. Można je znaleźć w naszym sklepie Bazkar.pl

Rozświetlaj mrok – lampiony

zestaw mebli ogrodowych CORFU

Lampiony stają się niezmiernie modne i pojawiają się w wielu różnych aranżacjach, zarówno nowoczesnych, klasycznych, jak i vintage.
Pozwalają wprowadzać oświetlenie w miejscach, w których nie mamy instalacji elektrycznej. Dzięki postawieniu lub zawieszeniu wokół stołu kilku sztuk, możemy skutecznie doświetlić nawet większą przestrzeń, tworząc przy tym nastrojowe miejsce do rozmów po zmroku. Zazwyczaj dają lekko rozproszone światło, o ciepłej barwie, które nie oślepia znajdujących się w pobliżu osób.

stolik ogrodowy corfu

Można wybierać spośród mnogości różnych kształtów dostępnych na rynku. Wielką popularnością cieszą się lampiony o metalowej konstrukcji, z przeszkleniami, imitujące staroświeckie lampki. Wciąż są też modne lampiony w stylu japońskim, wykonane z impregnowanego papieru. W ich przypadku trzeba jednak bezwzględnie pamietać o każdorazowym zabezpieczaniu ich, gdyż nadmierna wilgoć w krótkim czasie może doprowadzić do bezpowrotnego zniszczenia zewnętrznej osłony.

Poduszki – dodatki ogrodowe o wielu obliczach

Trudno wyobrazić sobie prawdziwy odpoczynek bez wygodnych mebli ogrodowych. Często o komforcie ich użytkowania decydują poduszki. W przypadku wyposażenia zewnętrznego mogą one pełnić dwojaką funkcję. Najczęściej pojawiają się poduszki na krzesła, leżaki czy też inne meble, które służą do mocowania na siedziskach i oparciach. Dzięki nim wzrasta wygoda osób korzystających z mebli, szczególnie jeśli zostały one wykonane z twardego materiału, jak np. niektóre tworzywa sztuczne lub metalu, w przypadku którego poduszki chronią dodatkowo przed poparzeniem od zbyt nagrzanej lub wychłodzonej konstrukcji.

Drugą kategorię stanowią poduszki dekoracyjne. Poprawiają one komfort użytkowania mebli, ale przede wszystkim wpływają na ich odbiór estetyczny. Oprócz tego w łatwy sposób umożliwiają szybką odświeżenie całej przestrzeni, dzięki zmianie tych stosunkowo niewielkich dodatków do ogrodu, bez konieczności kupowania nowego kompletu mebli.

stół ogrodowy orlando

Jakie są obecnie najmodniejsze wzory? Nadchodzący sezon to czas intensywnych kolorów. Szczególnie widać to na przykładzie znajdujących się w naszej ofercie poduszek ozdobnych. Oprócz jednobarwnych produktów, w przykuwajacych uwagę zieleniach, czerwieniach i błękitach, można też znaleźć egzemplarze z poszewkami w równie popularne obecnie printy. Dekoratorzy wnętrz w tym roku faworyzują szczególnie motywy roślinne oraz geometryczne wzory. Gorąco zachęcamy, żeby łączyć poduszki z ornamentami razem z gładkimi, dzięki czemu można uzyskać unikatowy zestaw, idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. Bawmy się kolorem i kreujmy piękne strefy wypoczynku w ogrodzie i na tarasie.

Dekoruj i korzystaj z funkcjonalności – zastosowanie dodatków do ogrodów

ławostół do ogrodu lyon

Współczesne ogrody to przestrzenie kompleksowo planowane pod względem stylistyki. Mają swój indywidualny, wyrafinowany i elegancki charakter.

O ostatecznym wyglądzie każdej aranżacji niezmiennie decydują dodatki. Tak jest również w przypadku ogrodów. Aby stały się one w pełni piękne i funkcjonalne, koniecznie powinny się w nich znaleźć odpowiednie dodatki ogrodowe takie, jak donice, lampiony oraz poduszki, które sprawiają, że przestrzeń nie tylko wygląda zdecydowanie lepiej, ale również staje się w pełni funkcjonalna i zdecydowanie bardziej komfortowa.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *