Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Barek w ogrodzie, dekoracje i meble – co jest potrzebne, żeby zorganizować idealne przyjęcie w plenerze?

PACIFIC COOL BAR - barek ogrodowy

Wiosna zdążyła się już zadomowić u nas na dobre. Zimne wieczory powoli odchodzą w zapomnienie. Słońce przyjemnie przygrzewa, przyroda budzi się do życia i wokół robi się coraz bardziej zielono. Z coraz większą radością spędzamy czas na zewnątrz.

Przestrzeń ogrodu, oprócz zwykłego relaksu i wypoczynku, jest również idealna do organizacji spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Co jest potrzebne i konieczne, aby przygotować niezapomniane przyjęcie ogrodowe dla bliższych lub dalszych znajomych? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, o czym nie można zapomnieć.

Miejsce to podstawa

Przygotowania należy rozpocząć od znalezienia w przydomowej przestrzeni perfekcyjnego miejsca. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozlokować wokół stołu wszystkich gości tak, żeby zapewnić każdej osobie komfortowe przemieszczanie się.

Dodatkowo powinnien to być obszar, w którym goście będą się czuli w pełni swobodnie. Warto zadbać o to, żeby był odgrodzony od wzroku wścibskich sąsiadów i przechodniów na przykład zielenią wolnorosnącą lub zasadzoną w donicach. Stanowi ona również fenomenalną oprawę i dekorację dla stołu i całego spotkania.

Jeśli planujemy przyjęcie w porze popołudniowej, niezmiernie przydatnym akcesorium jest również parasol, który ochroni gości i domowników przed działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu spotkanie będzie mogło potrwać znacznie dłużej.

Podstawym i niezbędnym wyposażeniem są oczywiście wygodne i eleganckie meble, które od pierwszej chwili przykują uwagę gości. Warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, czy posiadasz wystarczającą ilość krzeseł, aby każdy czuł się równie dobrze wokół stołu. Jeśli jeszcze nie masz zestawu mebli ogrodowych, warto przemyśleć zakup wysokiej jakości produktów, które posłużą Ci przez długie lata. Bogata i zróżnicowana oferta zestawów mebli ogrodowych znajduje się na naszej stronie internetowej.

W jaki sposób dobrać idealne meble do charakteru naszego ogrodu i plenerowych imprez? Jeśli zależy Ci na mobilności poszczególnych elementów, warto zdecydować się na lekkie konstrukcje, np. z aluminium, rattanu lub technorattanu. W przypadku gdy wiesz, że meble będą intensywnie użytkowane, a Ty planujesz często zapraszać do ogrodu gości, najpraktyczniejsze mogą okazać się meble metalowe, o najwyższej wytrzymałości spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów. Z kolei, jeśli zależy Ci przede wszystkim na elegancji w klasycznym lub nowoczesnym stylu, zwróć szczególną uwagę na zestawy drewniane lub z technorattanu, które pozwalają skomponować wielorakie aranżacje w niemal luksusowym wydaniu.

Można również pomyśleć o poduszkach na krzesła, które dodatkowo zwiększą komfort naszych gości, podczas kolejnych godzin spędzonych na przyjemnych rozmowach przy stole.

Zapraszaj elegancko i z klasą

Żyjemy w świecie wirtualności i pośpiechu. Dlatego też, jeśli planujesz przyjęcie na łonie natury, może warto również własnoręcznie przygotować zaproszenia dla gości? Wbrew pozorom nie jest to aż tak skomplikowane i pracochłonne. Wystarczy wybrać motyw przewodni (kolor papieru, zdjęcie godne wykorzystania itp.), a następnie wpisać krótką i spersonalizowaną treść. Goście na pewno docenią trud włożony w przygotowania.

Udekoruj przestrzeń

Wiosna to czas, gdy wokół kwitnie coraz więcej kwiatów, a drzewa i krzewy zielenią się bogactwem liści. To idealna zaciszna i przytulna sceneria dla każdego przyjęcia. Można dodać jeszcze odpowiednią dekorację stołu, dopasowaną do otoczenia, najlepiej ze świeżymi kwiatami w wazonie w centrum, piękną, wpasowaną w całość kompozycji zastawą stołową oraz wszelkimi elementami ozdobnymi, jak na przykład wizytówkami z imionami gości, nawiązującymi do stylu wcześniej wysłanych zaproszeń. Niech będzie kolorowo, naturalnie i po prostu pięknie.

Oprócz samego stołu, trzeba również pomyśleć o oświetleniu, pozwalającym przeciągnąć spotkanie aż do późnych godzin nocnych. Mogą to być na przykład lampiony lub świece, dające ciepłe, subtelne światło, dzięki którym jest szansa zbudować przytulny nastrój.

Zaplanuj menu

Odpowiedni dobór potraw jest niemal równie ważny, jak miejsce, w którym ma się odbywać przyjęcie. Warto zadbać o zaplanowanie go w taki sposób, żeby spora część dań mogła być przygotona wcześniej, a następnie serwowana na zimno. Zaoszczędzisz wówczas sporo czasu, który spędziłbyś, chodząc nieustannie do kuchni, a przez to będziesz mógł go poświecić na rozmowy z gośćmi. Nasza rada – najlepszym i najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest zazwyczaj skrajna prostota – wówczas możesz mieć pewność, że wszystko uda się po prostu perfekcyjnie.

Zadbaj o napoje

Podczas przyjęcia na łonie natury zdecydowanie nie może zabraknąć zimnych napojów. Istnieje prosty sposób, aby mieć je zawsze pod ręką. Barek w ogrodzie to idealne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i podnieść komfort korzystania z przestrzeni.

Może być w formie stolika, wózka lub podręcznego schowka, który dodatkowo wyposażono w przestrzeń na lód. Dzięki temu napoje zawsze mają idealną temperaturę. Barki ogrodowe są praktyczne i łatwe w użytkowaniu. Produkty tego typu w naszej ofercie z łatwością można dobrać do różnych zestawów mebli grodowych, wykonanych z drewna lub technorattanów. Sprawia to, że każdy ogród jest spójny stylistycznie, a dodatkowo znacząco zyskuje na funkcjonalności.

Należy również pamiętać, że materiał, z którego wykonano barek, wpływa bezpośrednio na jego parametry. Barki drewniane są najbardziej uniwersalne, jednak niezbyt odporne na działanie warunków środowiskowych. Przedmioty wykonane z plastiku, odznaczają się lekkością i niską ceną. Niestety działanie promieni słonecznych, a także kontakt z alkoholem mogą wpływać na odbarwienia powierzchni. Obecnie za barki najwyższej jakości uznaje się te zrobione z technorattanu oraz tworzyw sztucznych z tzw. Rattan Effekt. Są lekkie i bardzo wytrzymałe, a także odporne na działanie promieni słonecznych i zmiany temperatur.

Jakie są zalety barków? Pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie drinków i zimnych napojów dla gości. Często pełnią również rolę podręcznego stolika, a niekiedy nawet dodatkowego siedziska. To prawdziwie wielofunkcyjne meble do zastosowania na zewnątrz domu, które powinny się znaleźć w każdym ogrodzie czy na tarasie.

Organizacja przyjęcia w ogrodzie wymaga pewnej dozy wysiłku i właściwego zaplanowania wielorakich detali. Niezmiernie ważne jest jednak to, że niektóre elementy możemy przygotować odpowiednio wcześniej na cały sezon. Warto zatem zadbać o wysokiej klasy, wygodne meble ogrodowe oraz dodatki takie, jak przenośny i bardzo użyteczny barek w ogrodzie. Dzięki nim każde przyjęcie i spotkanie nawet z niezapowiedzianymi gośćmi będzie zawsze najczystszą przyjemnością.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *