Parasole ogrodowe

W tej grupie mogą Państwo zapoznać się z różnego rodzaju parasolami ogrodowymi oraz podstawami. W naszej ofercie znajdują się zarówno opcje ze stelażami drewnianym jaki i aluminiowo- stalowymi oraz stalowymi o średnicy 250 i 300 cm.

Parasol przyda się każdemu, gdyż można go wykorzystać mocując samodzielnie w ogrodzie, na balkonie czy na plaży lub w zestawach wyposażenia w ogrodzie. Większość mebli ogrodowych w naszej ofercie posiada w stołach specjalne zaślepki, które po wyciągnięciu stają się miejscem idealnym do zamontowania stelaża parasola. Jest to gwarancją stabilności.

czytaj więcej

Parasole są niezbędne, aby zabezpieczyć nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Skutkami ubocznymi zbyt dużego działania promieniowania mogą być poparzenia słoneczne, uszkodzenie skóry oraz udar. Możemy się ustrzec przed tym kupując parasol z wysokim faktorem +50 oraz nieprzemakalną tkaniną. Nie tylko w słoneczne dni przyda się parasol, wyobraź sobie padający deszczyk, który nie przerywa imprezy w ogrodzie. Można powiedzieć, że korzystając z parasola ogrodowego możesz wydłużyć swój relaks w ogrodzie, słońce nie będzie Cię razić, nie będzie tak gorąco, deszczyk nie skróci brutalnie Twojego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Jak zabezpieczyć się na wszelki wypadek? Jeśli nie jest używany najlepiej go złożyć i nałożyć pokrowiec zabezpieczający przed deszczem, jeśli chodzi o okres jesienno-zimowy to zachęcamy do skręcenia parasola i przechowywania go w suchym miejscu. W wietrzne dni lepiej nie rozkładać go, gdyż grozi to połamaniem szkieletu. Stelaż i stojak nie wymagają konserwacji, tkaninę można przetrzeć wilgotną gąbką. W modelu Calmar można ściągnąć tkaninę ze stelaża i ją wyprać.

Posiadamy parasole w bocznym wysięgnikiem oraz z nogą na środku. W przypadku zakupu parasola warto zastanowić się w jaki sposób chcemy zacieniać miejsca w naszym otoczeniu. Boczny wysięgnik daje więcej cienia, jednak nie zamontujemy go w meblach, aby był stabilniejszy zaleca się montaż płyt obciążających go o masie około 80 kg.

schowaj

Parasole ogrodowe

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry