Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Wygodny fotel na balkon – jak wybrać najlepszy model?

Wygodny fotel na balkon

Spędzanie czasu na balkonie bywa wielką przyjemnością. Zwłaszcza gdy zadbamy o odpowiednie wyposażenie, w tym oczywiście o bardzo wygodny fotel na balkon. Dzięki niemu będziemy mogli oddać się błogiemu wypoczynkowi bez reszty.

Jak znaleźć idealne rozwiązanie? Na co zwracać uwagę, wybierając się na „fotelowe zakupy”? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

Rodzaje mebli na balkon – wyposażenie wypoczynkowe dla każdego

Nawet niewielki balkon może być bardzo wygodny i funkcjonalny. Warunek? Musimy zadbać o to, żeby znalazły się na nim właściwe meble balkonowe.

Co wchodzi w skład klasycznego zestawu wyposażenia wypoczynkowego na balkon? Przede wszystkim zalicza się do niego fotele ogrodowe lub krzesła oraz stoliki. Dzięki nim można wygodnie usiąść oraz mieć pod ręką rozmaite przedmioty. Sprawdza się to zarówno wtedy, gdy chcemy spędzić czas w pojedynkę, ale też podczas spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu.

Oczywiście, występują rozmaite warianty i modyfikacje rozwiązań, które dopasowuje się do potrzeb użytkowników oraz możliwości danej przestrzeni. Niektórzy preferują rozległe sofy, nadające się zarówno na balkon, taras, jak i do wyznaczonej przestrzeni w samym ogrodzie. W mniejszych lokalizacjach praktyczniejsze bywają meble ogrodowe, kompaktowe oraz wielofunkcyjne – na przykład stoliki takie, jak nasz bestsellerowy Pacific Cool Bar – mebel do zadań specjalnych, czyli stolik, pomocnik, schowek i… lodówka na drinki w jednym.

Oprócz produktów czysto wypoczynkowych na balkonach wykorzystuje się oczywiście także meble do przechowywania. Stawia się szafy, skrzynie i schowki, w których ukrywa się podręczne drobiazgi, narzędzia ogrodnicze lub do majsterkowania, aby zawsze mieć porządek oraz żeby wszystkie akcesoria były blisko.

Bez względu na wszystko, niezmiennie jednak królem wyposażenia pozostaje wygodny fotel na balkon, czyli mebel, dzięki któremu możemy się naprawdę zrelaksować – pod warunkiem jednak, że wybierzemy go mądrze.

Na co zwracać uwagę, wybierając fotele ogrodowe na taras lub balkon – czynniki zewnętrzne

Gdy poszukujemy wyposażenia na balkon lub taras, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka czynników zewnętrznych, determinujących nasze możliwości.

Podstawowym aspektem jest oczywiście przestrzeń użytkowa, którą mamy do zagospodarowania. To od niej zależy wybór fotela. Powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na kwestie typowo rozmiarowe – to znaczy, czy mebel zmieści się oraz czy damy radę go wnieść na balkon. Trzeba oczywiście dokładnie sprawdzić wymiary wejścia. Niekiedy źle dobrane meble przytłaczają swoimi rozmiarami na małym balkonie lub giną w zbyt dużej przestrzeni. Zwróćmy uwagę na proporcje. Dzięki temu zbudujemy przyjemne miejsce, pozwalające na prawdziwy i niezmącony relaks.

Drugim zagadnieniem jest oczywiście stylistyka. Meble na balkon stanowią przecież główny element budujący charakter danego miejsca. Muszą wpisywać się w całą przestrzeń – rodzaj elewacji, wykończenia balkonu. Tylko wtedy stworzymy spójną aranżację, piękną i w pełni funkcjonalną.

Najważniejsze cechy foteli na balkon

Najważniejsze cechy foteli na balkon

Skoro już znamy szereg czynników zewnętrznych, teraz trzeba przyjrzeć się samemu fotelowi. Jaki powinien być, żeby zyskać aprobatę nawet najbardziej wymagających użytkowników?

Oczywiście, trzeba stwierdzić nieco wymijająco, że „to zależy”. Każdy ma przecież swoje indywidualne preferencje oraz upodobania. Ale bez obaw. Istnieje jednak szereg cech, którymi powinien się wyróżniać prawdziwie dobry i wygodny fotel na balkon.

Przede wszystkim musi być bardzo trwały. Przez wiele miesięcy w roku wystawiamy go przecież na działanie czynników atmosferycznych. Ma przetrwać zmiany temperatury, deszcze oraz szkodliwe promieniowanie UV. Meble na balkon wykonuje się z zatem odpornych materiałów. Największą sympatią naszych klientów cieszą się produkty z tworzyw sztucznych, jak choćby klasyczny fotel ogrodowy MIAMI oraz fotel ogrodowy IOWA. Oba rozwiązania zrobiono z trwałego polipropylenu, o wykończeniu imitującym plecionkę rattanową.

Skoro pozostawiamy wyposażenie na zewnątrz przez dłuższy czas, warto zdecydować się na produkty z materiałów łatwych do utrzymania w czystości. Ponownie w tej kwestii sprawdzają się meble balkonowe z tworzyw sztucznych, choć równie praktyczne bywają dobrze zaimpregnowane konstrukcje drewniane lub metalowe.

Na koniec nie możemy zapominać o tym, że skoro meble na balkon mają pełnić funkcję rekreacyjno-wypoczynkową, to muszą być przecież przede wszystkim wygodne. Na to wpływa odpowiednie wyprofilowanie oparcia, podłokietniki oraz szereg dodatków, o których opowiemy poniżej.

Akcesoria, czyli nie tylko same meble ogrodowe

Gdy mamy już fotele ogrodowe, warto położyć na nich wygodne poduszki z praktycznymi, zdejmowanymi poszewkami. W ofercie Bazkar posiadamy szeroki wybór takich produktów. Każdy jest zatem w stanie dobrać produkt do rodzaju fotela oraz poduchy, a także swoich preferencji estetycznych.

Poszewki na poduszki są bowiem fenomenalnym rozwiązaniem, dzięki któremu jesteśmy w stanie zmieniać wystrój balkonu bez ponoszenia nadmiernych wydatków. Występują w różnych kolorach, z rozmaitymi deseniami i aplikacjami. Dzięki nim zawsze możemy wpisywać się w trendy lub zmieniać charakter przestrzeni, w zależności od naszego nastroju lub potrzeb danej chwili.

Idealny fotel na balkon – trwałość i piękny wygląd

Trudno wyobrazić sobie wypoczynek na tarasie bez wygodnego fotela. To podstawa dla komfortowej rekreacji.

Powoli zbliża się sezon letni. Słońce świeci coraz mocniej i przyjemniej. Warto zatem już dziś zapewnić sobie wyposażenie idealnie dopasowane do naszych potrzeb – wygodne, ciekawe wizualnie oraz w pełni funkcjonalne.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *