Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Wiosenne porządki w ogrodzie – jak je sprawnie zorganizować?

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna za pasem, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a my już nie możemy się doczekać, gdy rozpocznie się sezon ogrodowy. W końcu relaks na zewnątrz stanie się znów przyjemny i komfortowy. Aby zapewnić sobie maksymalną wygodę podczas wypoczynku w plenerze, warto już teraz zacząć przygotowania. Wszystko bowiem wymaga odrobiny pracy – również piękny ogród.

Co trzeba zrobić, żeby tereny wokół domu prezentowały się nienagannie, bez nadmiernego wysiłku z naszej strony? Naprawdę jest to możliwe – potrzeba tylko sposobu. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych porad, o czym trzeba koniecznie pamiętać, żeby wiosenne porządki stały się prawdziwą przyjemnością.

Wiosna w ogródku. Porządek, czyli systematyczna troska o ogród

Żeby ogród zawsze prezentował się pięknie, wymaga przede wszystkim systematyczności oraz regularnej troski. Dzięki temu również na wiosnę nie staniemy przed wyzwaniem nie do przezwyciężenia.

Wiosenne porządki w ogrodzie na wiosnę mogą ograniczać się bowiem do kilku podstawowych prac naprawczych, konserwatorskich oraz typowo ogrodniczych. Warunkiem jest wcześniejsze zadbanie o kondycję przestrzeni, roślin (kwiatów, krzewów i drzew) oraz wyposażenia zanim nastanie zima. Pisaliśmy o tym niejednokrotnie, między innymi w artykule: Jesienne porządki w ogrodzie – jak sprawić, żeby stały się prawdziwą przyjemnością.

Regularne działania oraz nieustanne dbanie o wszystkie elementy ogrodu sprawiają też, że staje się on zdecydowanie wygodniejszy, praktyczniejszy oraz bezpieczniejszy dla wszystkich użytkowników, a zwłaszcza dla najmłodszych.

Porządkowa infrastruktura – wyposażenie do ogrodu od zadań specjalnych

Dbanie o ogród może stać się przyjemne i wygodne, jeśli wprowadzimy do przestrzeni meble zadaniowe, jak szafy narzędziowe oraz skrzynie do ogrodu. Dlaczego są tak ważne, gdy planujemy nie tylko wiosenne porządki?

Przede wszystkim same w sobie porządkują przestrzeń, ponieważ pomagają zapanować nad całym sprzętem ogrodniczym i wszelkimi potrzebnymi narzędziami, środkami chemicznymi oraz akcesoriami. Nic nie jest pozostawione samemu sobie, wszystko znajduje się pod ścisłą kontrolą. Ma to szczególne znacznie w przypadku chemii ogrodniczej oraz ostrych przyrządów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla dzieci.

Nowoczesne skrzynie i szafy narzędziowe do ogrodu są w stanie pomieścić wiele rozmaitych sprzętów, w tym nawet sekatory, piły i kosiarki. Wszystko mamy zatem w jednym miejscu, uporządkowane i posegregowane. W razie potrzeby, gdy nadejdzie czas na wiosenne porządki, nie trzeba szukać niezbędnych narzędzi w domu. W ogrodzie jest już wszystko.

Skrzynie i szafy narzędziowe wykonuje się obecnie z trwałych surowców, odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu wszystkie zmagazynowane przedmioty są w pełni bezpieczne i odizolowane od wilgoci oraz promieniowania UV.

W naszej ofercie znajduje się sporo szaf i skrzyń z polipropylenu, czyli jednego z najtrwalszych tworzyw sztucznych, odpornych na zarysowania oraz wszelkie inne uszkodzenia mechaniczne. Można zdecydować się na rozwiązania w różnych formach i wielkościach, dzięki czemu wszystkie ogrodowe sprzęty znajdą odpowiednie miejsce. W całym ogrodzie zapanuje ład, a my w razie potrzeby zyskamy wszystkie niezbędne akcesoria w jednym miejscu – zawsze pod ręką. Wiosenne porządki przestaną zatem być kłopotem organizacyjnym.

W szafach i skrzyniach można przechowywać również poduszki na meble ogrodowe – gdy ich akurat nie używamy. W sezonie wakacyjnym staną się one również fenomenalnym miejscem na ukrycie pokrowców na meble ogrodowe lub dodatkowe zestawy ozdobnych poduszeczek, przydatnych na wypadek gdybyśmy potrzebowali zmienić wygląd przestrzeni wypoczynkowej lub dodać sobie nieco więcej komfortu.

Pokrowce na meble ogrodowe – wsparcie całosezonowe dla porządku w ogrodzie

Pokrowce na meble ogrodowe

Jeśli zależy nam na uporządkowanym i pięknym ogrodzie, trzeba oczywiście zadbać też o ustawione w nim meble wypoczynkowe – to od nich przecież zależy jakość i wygoda relaksu.

Przed okresem zimowym należy je odpowiednio zabezpieczyć. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane oczywiście robi się to w nieco inny sposób. W przypadku mebli drewnianych i metalowych warto schować je w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, meble z tworzyw sztucznych oraz niektóre produkty z drewna egzotycznego mogą bez przeszkód pozostać w ogrodzie lub na tarasie. Warto jednak po oczyszczeniu i przeprowadzeniu stosownych zabiegów pielęgnacyjnych okryć je z pomocą pokrowców na meble ogrodowe.

Dlaczego to tak ważne? Ponieważ jesień i zima w naszym kraju charakteryzują się wzmożoną ilością opadów, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na nasze meble. Nawet jeśli nie uszkodzą trwale ich powierzchni, to mocno je zabrudzą, co zmusiłoby nas do kolejnego intensywnego czyszczenia ich na wiosnę. Aby temu przeciwdziałać, warto zaopatrzyć się w dopasowane pokrowce, które ochronią przed wszelkimi zabrudzeniami oraz pozwolą naszym meblom spokojnie przezimować do powrotu wiosny.

Ogród pod kontrolą – mniej pracy, więcej czasu na relaks i przyjemności

Okazuje się, że wystarczy naprawdę niewiele, żeby nasz ogród stał się bardziej uporządkowany oraz by wiosenne porządki w ogrodzie nie były prawdziwym koszmarem. Czasami trzeba tylko postawić na odpowiednie wyposażenie oraz pracować regularnie, nie czekając na moment, gdy konieczne będą już kosztowne naprawy oraz wielogodzinne, żmudne działania.

Jak mówi bowiem stare porzekadło: Lepiej zapobiegać niż leczy. To działa, naprawdę również w przestrzeni ogrodu.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *