Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Urlop w ogrodzie, czyli jak odpocząć na tarasie?

Urlop w ogrodzie, czyli jak odpocząć na tarasie

Jeśli chcemy odpoczywać w ogrodzie, nie możemy się obejść bez wprowadzenia do niego praktycznych, wygodnych i estetycznych mebli. Budują one strefę do relaksu oraz sprawiają, że z chęcią spędzamy w przydomowej przestrzeni więcej czasu – samodzielnie, z bliskimi lub zaproszonymi gośćmi.

Co jest nam potrzebne, żeby uprzyjemnić sobie urlop w ogrodzie? Kilka praktycznych wskazówek podajemy poniżej.

Nowoczesny ogród – jakie powinno być wyposażenie?

Typów wyposażenia ogrodowego jest naprawdę sporo. Podstawowy podział zakłada wyróżnienie mebli przeznaczonych do wypoczynku, a także magazynowania i utrzymania porządku wokół domu. Dziś skupimy się tylko na tej pierwszej kategorii, pokazując, co jest nam potrzebne, żeby się zrelaksować na tarasie lub w ogrodzie.

Gdy słońce przygrzewa i robi się naprawdę ciepło, chętnie wychodzimy w plener oraz spędzamy czas na świeżym powietrzu. Z tego względu wiele osób przenosi swój standardowy, domowy salon na zewnątrz. Pozwala to stworzyć przyjemną, dodatkową przestrzeń do odpoczynku lub przyjmowania gości.

Aby było to możliwe, potrzebujemy mebli, zapewniających komfort podczas nawet dłuższego siedzenia lub leżakowania. Skoro ogród ma służyć do relaksu, to wyposażenie ogrodowe powinno gwarantować wygodę, być praktyczne i trwałe.

Letni salon pełni, podobnie jak ten standardowy, funkcję reprezentacyjno-wypoczynkową. Meble ogrodowe muszą być zatem estetyczne, dopasowane do charakteru przestrzeni, pozwalając na zbudowanie ciekawej aranżacji, pasującej zarówno do elewacji budynku, konstrukcji tarasu oraz przestrzeni wokół domu.

Obecnie współwystępuje przynajmniej kilka, mocno zróżnicowanych tendencji stylistycznych. Dzięki nim tworzy się naprawdę piękną przestrzeń do relaksu i przyjmowania gości w każdym ogrodzie.

wyposażenie ogrodu na wakacje

Meble ogrodowe – jakie rodzaje są nam potrzebne?

Skoro główną funkcją ogrodu lub tarasu jest zapewnienie miejsca do relaksu, trzeba zadbać o to, żeby znalazło się w nim kilka rodzajów mebli.

Za najpopularniejsze wyposażenie na taras uznaje się:

  • stoły,
  • krzesła lub fotele,
  • sofy albo narożniki.

Przy ich pomocy buduje się strefy rekreacyjne na tarasie lub bezpośrednio w ogrodzie. Muszą być one oczywiście dopasowane do dostępnej przestrzeni pod względem wielkości i kształtu. Ich zadaniem jest gwarantowanie wygodnego i bezpiecznego wypoczynku, więc oprócz komfortowego miejsca do relaksu i przyjmowania gości, trzeba zapewnić ergonomiczne rozstawienie wszystkich elementów tak, żeby bez trudu można było się przemieszczać w obrębie tarasu.

Na mniejszych tarasach sprawdzają się stoliki kawowe i praktyczne, często składane krzesła, które nie zajmują dużo miejsca. Na przestronnych tarasach można natomiast postawić duże, pełnowymiarowe stoły, pozwalające na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Ciekawym rozwiązaniem, cieszącym się obecnie coraz większym zainteresowaniem klientów, są wielofunkcyjne meble ogrodowe. Łączą one na przykład stolik z dodatkowym schowkiem, jak choćby nasz bestsellerowy produkt, czyli Pacific Cool Bar Rattan, który równie dobrze sprawdza się jako podręczny stolik, co… lodówka na zimne napoje.

Meble wielofunkcyjne do ogrodu pozwalają na optymalne wykorzystanie każdej przestrzeni, zwiększając jej komfort oraz wpływając korzystnie na perfekcyjne zaaranżowanie tarasu w zgodzie z naszymi potrzebami oraz względami estetyczno-stylistycznymi.

Kilka słów o akcesoriach

Urlop na tarasie może być jeszcze przyjemniejszy, jeśli wykorzystamy jeszcze kilka, dodatkowych akcesoriów, zwiększających komfort korzystania z mebli rekreacyjnych. Co może się przydać?

Podstawowym elementem są oczywiście wygodne poduchy, stanowiące niemal obowiązkowy dodatek na fotele, krzesła, leżaki i sofy do ogrodu. Podnoszą komfort siedzenia, chronią przed oparzeniami od gorącej powierzchni mebla, a przy tym wnoszą ciekawy akcent dekoracyjny, zwłaszcza gdy postawimy na modele w najmodniejszych kolorach sezonu.

Jeżeli nasz taras nie ma zadaszenia lub jest zlokalizowany tak, że przez większą część dnia docierają do niego promienie słoneczne, warto zamontować również parasol ogrodowy, który chroni przed nieprzyjemnym upałem oraz dolegliwościami wynikającymi z przegrzania organizmu. Dotyczy to szczególnie tarasów, na których wypoczywają osoby starsze oraz najmłodsi członkowie rodziny.

Z kolei jeśli chcemy skupiać się na przyjemnej rekreacji, bez konieczności ciągłego czyszczenia mebli, mogą się przydać pokrowce na meble ogrodowe. Sprawdzają się zwłaszcza w okresie zimowym, jednak również latem potrafią być niezmiernie praktyczne. Chronią wyposażenie przed zamoknięciem w czasie deszczu oraz przed niepotrzebnym zabrudzeniem, gdy akurat nie korzystamy z przydomowej strefy odpoczynku.

Ogród – miejsce do przyjemnego spędzania urlopu

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób podjęło decyzję o tym, że w tym roku spędzą urlop w domowym zaciszu. Warto zatem zadbać o właściwe przygotowanie ogrodów, aby mogły sprostać różnym oczekiwaniom.

Niech będą wygodne oraz przyjazne użytkownikom. Jeśli zadbamy o odpowiednie wyposażenie i akcesoria do ogrodu, wówczas czas spędzony w przydomowej przestrzeni pomoże zregenerować siły po intensywnych miesiącach w pracy. Czasami z pomocą niewielkich zmian jesteśmy w stanie stworzyć fenomenalne miejsce do relaksu. Wystarczy nieco chęci oraz kilka, dobrych pomysłów.


«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *