Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Poduszki na leżanki, czyli jak wprowadzić komfort nie tylko do kawiarnianego ogródka?

Leżanka Atlantic z poduszką

Dążenie do doskonałości to cecha, którą kierujemy się podczas dobierania oferty w sklepie Bazkar.pl. Zawsze szukamy rozwiązań spełniających najbardziej restrykcyjne normy i oczekiwania. Dotyczy to mebli i akcesoriów, na przykład poduszek, które stosuje się zarówno w domach prywatnych, jak i ogródkach restauracyjnych lub hotelach.

Miejsca publiczne są szczególnie wymagające, gdyż stosowane w nich wyposażenie musi przetrwać lata intensywnej eksploatacji, zawsze pięknie się prezentować oraz sprawiać, że wypoczynek staje się jeszcze bardziej komfortowy. Poduszki na leżanki i inne meble są jednym z produktów, który z założenia ma służyć poprawie jakości odpoczynku. Dlatego też warto zwracać szczególną uwagę na rodzaj dostępnych artykułów. Jak znaleźć te najlepsze, które sprawdzą się w ogródku kawiarnianym lub przy brzegu hotelowego basenu? Poniżej, krok po kroku, opisujemy, jak kupić idealne poduszki do lokalu.

Prolog – określenie miejsca użytkowania

Aby znaleźć najlepsze poduszki do ogrodu lub przestrzeni przyhotelowej, trzeba zacząć od chwili zastanowienia nad tym, do czego będziemy ich potrzebować. W zależności od miejsca wykorzystania, poduszki mogą nieco się różnić parametrami. Inne standardy spełniają bowiem pokrycia krzeseł na zadaszonym tarasie, inne w nieosłoniętej części ogrodu, a jeszcze inne te, które pragniemy położyć na przybasenowych leżakach.

Ustalenie potrzeb znacząco ułatwia późniejsze poszukiwania oraz upraszcza podejmowanie końcowych decyzji co do rodzaju potrzebnych akcesoriów.

Najważniejsze parametry, które powinny wyróżniać poduszki na leżanki

Podobnie jak meble do ogródków kawiarnianych, poduszki muszą wykazywać się znacznie wyższą trwałością niż standardowe wyposażenie do wnętrz. Jest to szczególnie istotne w naszym kapryśnym klimacie, gdy nawet podczas teoretycznie słonecznych miesięcy, pogoda może zmieniać się jak w kalejdoskopie. A przecież krzesła i stoliki w ogródkach są narażone na warunki pogodowe przez większą część roku.

Z tego też powodu poduszka na leżak lub sofę musi być przede wszystkim odporna na wilgoć oraz promieniowanie słoneczne, dzięki czemu posłuży nam przez dłuższy czas.

Leżanka Pacific z poduszką

Wyprawa do wnętrza poduszki – rodzaje wypełnień

Zacznijmy od sedna, czyli od rodzajów wypełnienia poduszki na krzesła lub leżaki. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, poduszki muszą być przede wszystkim wodoodporne. Z tego też powodu raczej nie zaleca się stosowania naturalnych materiałów, jak wełna lub pierze. Dlaczego? Łatwo łapią one wilgoć z powietrza, długo wysychają i mają tendencję do zbijania się w twarde grudy. Niestety, tak odkształconego wypełnienia nie da się już uratować.

Ponadto, jeśli poduszka wysycha bardzo długo, może dochodzić do powstawania w jej wnętrzu zarodników grzybów i pleśni, które bywają bardzo szkodliwe dla ludzi, a zwłaszcza dzieci.

Znacznie lepiej sprawdzają się materiały syntetyczne, które nie wchłaniają wilgoci do wnętrza włókien. Nawet jeśli zamokną, poduszka wysycha całkowicie w ciągu niespełna 24 godzin. Pozwala to na łatwe utrzymanie jej w czystości.

Tworzywa sztuczne mogą występować w formie granulatu lub luźnych włókien, a także pianki. W naszych produktach najczęściej pojawia się pianka PUR, o wysokiej gramaturze, wykonana z polipropylenu najlepszej jakości. Zachowuje ona swoje właściwości przez długi czas, nie łapie wilgoci i nie ma tendencji do zgniatania się, co jest niezmiernie istotne w przypadku wyposażenia do hoteli i kawiarni, które bywa intensywnie eksploatowane.

kanapa na taras do ogrodu

Zadbaj o pierwsze wrażenie – rodzaje poszewek do poduszek na meble ogrodowe

Zarówno poduszki na leżanki, jak i akcesoria na pozostałe meble ogrodowe, powinny mieć poszewki, które można w łatwy sposób oczyścić lub wyprać. Do najczęściej stosowanych materiałów zalicza się:

  • winyl,
  • bawełnę,
  • poliester,
  • textiline.

Winyl to pokrycie wykonane z PVC, czyli syntetycznego materiału, który nie zalicza się do najprzyjemniejszych w dotyku, a przy tym potrafi mocno się nagrzewać. Jest w pełni odporny na działanie wilgoci, jednakże miewa tendencję do odbarwiania się pod wpływem promieni słonecznych.

Bawełna jest niezmiernie przyjemna w dotyku, niestety, jako tkanina naturalna, łatwo wchłania wilgoć z powietrza. Można jednak znaleźć produkty wykonane z mieszanek bawełny z poliestrem, powlekane tworzywem lub impregnowane, dla zapewnienia odpowiedniego poziomu wodoodporności poduszek. To rozwiązanie komfortowe i wygodne – trzeba tylko bardzo ostrożnie wybierać tkaninę, zwłaszcza jeśli planujemy przechowywać poduszki przez dłuższy czas na zewnątrz.

Poliester to materiał w pełni syntetyczna, miły w dotyku i bardzo praktyczny w utrzymywaniu czystości. Szybko wysycha i potrafi być niezmiernie wytrzymały.

Ciekawą opcją są materiały typu textiline, wykonane z przędzy poliestrowej pokrytej warstwą winylu. Uzyskana elastyczna i przyjemna w dotyku tkaninę, jest w pełni odporna na warunki atmosferyczne. Można stosować ją nawet w pobliżu basenu, bez obaw o nieodwracalne zniszczenie poduszek.

Meble ogrodowe drewniane z poduszkami

Sedno tkwi w detalach

Poduszki na leżanki muszą być dobrze przytwierdzone do powierzchni mebli. W przypadku zakupu produktów dedykowanych konkretnemu modelowi wyposażenia ogrodowego, zazwyczaj mamy do dyspozycji troczki lub zapięcia, które stabilnie przytwierdzają poduchy do powierzchni siedzisk i zaplecków.

Jeśli jednak nabyliśmy meble solo, podczas dodatkowych zakupów należy zwrócić uwagę, czy na pewno uda się solidnie przytwierdzić nowe poduszki do powierzchni mebli. Stabilność połączenia zwiększa znacząco komfort oraz bezpieczeństwo siedzenia.

Styl dla każdego

Nie można zapominać, że poduszki na krzesła i sofy stanowią również nie lada dekorację strefy wypoczynku. Dzięki nim można podkreślić styl miejsca, nadać mu charakteru lub w razie potrzeby wprowadzić zmianę w aranżacji, bez konieczności zakupu nowych mebli.

W naszej ofercie znajduje się szereg poduszek w rozmaitych kolorach i wzorach, które pozwalają każdemu na znalezienie odpowiedniego designu do rozmaitych ogrodowych stylizacji. Bawmy się stylem i szukajmy indywidualnych, nietypowych rozwiązań.

Epilog – poduszka dobra na wszystko

Wygodne i eleganckie meble w kawiarnianym ogródku lub przy hotelowym basenie to rzecz nieodzowna. Stanowią o jakości odpoczynku gości i decydują, czy zechcą wrócić do tego lokalu w przyszłości. Warto zatem znaleźć najlepsze zestawy wypoczynkowe, a także uzupełnić je o idealnie dopasowane i miękkie poduszki, które sprawią, że odwiedzający będą chcieli zostać w danym miejscu przez długi czas.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *