Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Obiad na tarasie – idealne zestawy

Obiad na tarasie – idealne zestawy

Świeże powietrze, ciepłe promienie słońca, przyroda budząca się do życia – czyli warunki wręcz perfekcyjne do spędzania przyjemnego czasu na zewnątrz, w przydomowej strefie relaksu. Odpoczywamy w niej, spotykamy się ze znajomymi, a także spożywamy posiłki.

Obiad na tarasie potrafi stać się rodzinnym świętem, celebrowanym z prawdziwą radością przez wszystkich domowników oraz zaproszonych gości. Aby był to czas szczególnie miłym, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie, które uprzyjemni ten wspólny czas. Co będzie nam potrzebne? Poniżej opowiemy, jakie zestawy przydają się podczas wspólnego spędzania czasu przy posiłkach na świeżym powietrzu.

Jesteście ciekawi, na co warto postawić? Zapraszamy do dalszej lektury.

Dlaczego warto jeść obiad na tarasie? Zalety jedzenia poza czterema ścianami

Po długim okresie jesienno-zimowych chłodów i ciemności wszyscy jesteśmy złaknieni słońca oraz otwartych przestrzeni, wypełnionych naturalną zielenią. To szansa na kontakt z naturą oraz odetchnięcie pełną piersią. Taką możliwość mamy często na wyciągniecie ręki, w naszych ogrodach.

Z tego właśnie powodu, gdy tylko pierwsze, ciepłe promienie słońca zaczynają przyjemnie przygrzewać, w wielu domach życie przenosi się z pokojów dziennych na tarasy. Tam spędza się czas, odpoczywa, bawi z najmłodszymi domownikami oraz spożywa rodzinne posiłki. Pozwala to zregenerować siły oraz cieszyć się kontaktami z najbliższymi w pięknych okolicznościach przyrody. Wiosna w ogrodzie bywa przecież tak niesamowicie piękna.

Spożywanie posiłków w ogrodzie potrafi relaksować i sprawiać wielką przyjemność. Trzeba tylko zadbać o właściwe dopasowanie wyposażenia, aby spełniało oczekiwania oraz pozwalało na bezproblemowe cieszenie się smacznym jedzeniem i przyjemnym towarzystwem.

Co będzie nam zatem potrzebne, do optymalnego zaaranżowania miejsca w ogrodzie?

Wygodne i piękne meble ogrodowe – podstawa dla każdego posiłku

Nie da się spożywać posiłku w domu lub w ogrodzie, jeżeli nie mamy odpowiednich mebli. Choć pikniki na trawie miewają wiele uroku, jednak nie jest to rozwiązanie, które sprawdza się na dłuższą metę. Zdecydowana większość osób woli posilać się przy wygodnym stole.

Jakie zatem powinny być zestawy mebli ogrodowych, żebyśmy mogli zjeść przy nich obiad na tarasie? Jeżeli zamierzamy regularnie wykorzystywać taras jako letnią jadalnię, wówczas warto podjąć stosowne decyzje już na etapie wyboru mebli do ogrodu.

Trzeba bowiem wybrać odpowiedni, wysoki stół do ogrodu, przy którym bez trudu zmieszczą się wszyscy domownicy. Wielkość stołu jest oczywiście uwarunkowana rozmiarami tarasu oraz ilością osób, które do niego będą zazwyczaj siadać. Nie zapominajmy także o dobraniu do niego właściwych krzeseł, sprawdzających się w tym przypadku znacznie lepiej niż sofy i głębokie fotele.

Jeśli zamierzamy wykorzystywać taras zarówno do posiłków, jak i relaksu, można także zdecydować się na praktyczne ławostoły, z opcją regulacji ustawienia (wysokie i niskie), jak choćby ławostół Lyon. Dzięki nim można optymalnie dostosować rozwiązanie do potrzeb bieżącej chwili.

Ochrona i komfort w każdych warunkach – parasole ogrodowe

Jeśli taras nie jest zadaszony, warto zadbać o to, żeby zapewnić na nim praktyczny parasol ogrodowy. Dzięki niemu nic nie przeszkodzi w spokojnym spożywaniu rodzinnych posiłków, nawet jeśli w trakcie obiadu na tarasie nagle zmieni się pogoda.

Parasole ogrodowe chronią przed deszczem, ale także stanowią osłonę przed palącym słońcem. Komfort przebywania na tarasie jest zdecydowanie większy, więc przyjemniej spędza się na nim czas.

Ogrodowy parasol pomaga utrzymać niską temperaturę nawet w szczególnie ciepłe dni oraz gwarantuje przyjemny cień, w którym chętnie kryją się wszyscy, a zwłaszcza dzieci i osoby starsze.

Dekoracje – piękne okoliczności nie tylko przyrody

Bez względu na to, czy jemy obiad na tarasie, czy w domowej jadalni, wielką rolę odgrywają rozmaite dekoracje stołu i jego bezpośredniego otoczenia.

Oczywiście podstawowym elementem ozdobnym jest zazwyczaj zastawa stołowa. Jednak nie są to jedyne przedmioty, które budują nastrój w trakcie posiłku. Oprócz niej warto zadbać także o wazony z kwiatami oraz piękne doniczki na kwiaty ogrodowe.

Zazwyczaj donice i osłony do ogrodu wykonuje się z odpornych na warunki atmosferyczne tworzyw. Warto zadbać o to, żeby idealnie wpisywały w całe wyposażenie ogrodowe. W naszej ofercie znajduje się szereg modeli z trwałego polipropylenu w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach. Łatwo znaleźć zatem rozwiązanie dopasowane do potrzeb konkretnej przestrzeni.

krzesła z technorattanu fabio3

Oprócz donic przydają się także poduszki na krzesła. Mogą stanowić główny akcent kolorystyczny, nawiązywać do barwy zastawy stołowej oraz wpisywać się w bieżące trendy aranżacyjne.

Poduszki spełniają równocześnie dwie funkcje. Zwiększają komfort siedzenia oraz tworzą przyjemną dla oka ozdobę, która buduje charakter całego tarasu.

Obiad na tarasie – przyjemny czas dla całej rodziny

Dobrze zaprojektowany taras to idealne miejsce do spędzania czasu z najbliższymi. Można się na nim relaksować i odpoczywać, a także wspólnie spożywać posiłki z całą rodziną lub zaproszonymi gośćmi.

Warto zatem zadbać o najmniejsze nawet detale tego miejsca i zaplanować przestrzeń tak, żeby stała się praktyczną i piękną jadalnią na świeżym powietrzu. Pomyślmy o wygodnych meblach (szczególnie o wyborze stołu i krzeseł), odpowiednim osłonięciu przestrzeni od wiatru, słońca i deszczu oraz o efektownych dekoracjach.

Dzięki temu każdy posiłek stanie się prawdziwą przyjemnością i ucztą nie tylko dla podniebienia, ale też dla wszystkich innych zmysłów.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *