Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Nowoczesny stół do ogrodu – jak wybrać rozwiązanie modne i wygodne?

Nowoczesny stół do ogrodu

Większość z nas nie może się już doczekać nadejścia wiosny i ciepłych dni, gdy znów część naszego codziennego funkcjonowania przeniesiemy do ogrodu. Gdy dni są przyjemne i słoneczne, często ogród przejmuje funkcję domowego salonu, w którym toczy się życie wszystkich domowników.

Z tego też względu w jego centrum musi się znaleźć zestaw wygodnych mebli ogrodowych, a wraz z nimi praktyczny stół do ogrodu. Dziś właśnie na tym sercu każdego ogrodu chcielibyśmy się skupić. Jaki powinien być, żeby idealnie wpisywał się w przestrzeń i spełniał wszystkie oczekiwania domowników? O tym opowiemy poniżej.

Nowoczesny stół do ogrodu – rozmiar kluczem do sukcesu

Stoły ogrodowe bywają różne – duże, małe, bardzo małe. Ich wybór powinien być w pełni podyktowany przestrzenią, którą dysponujemy do zagospodarowania. Dobrze też, żeby stół do ogrodu tworzył spójną całość z zestawem pozostałych mebli ogrodowych.

W tym przypadku obowiązują te same zasady aranżacyjne, co w standardowym salonie. Stół musi być dopasowany gabarytami do dostępnej przestrzeni altany, tarasu lub balkonu, aby nie przytłaczać lub nie zniknąć w zbyt dużej przestrzeni. Szukajmy zatem rozwiązań, zapewniających nam wygodne przemieszczanie się w ogrodowej strefie wypoczynku.

Nie zapominajmy również o ilości osób, które na co dzień korzystają ze stołu w ogrodzie. Jeśli bowiem planujemy regularne rodzinne spotkania lub przyjęcia z dużą ilością znajomych, wówczas maleńki stolik kawowy dla jednej lub dwóch osób może po prostu nie spełniać swojej funkcji w najmniejszym nawet zakresie.

Funkcjonalność to podstawa dla przyjemnego wypoczynku

Stoły ogrodowe mogą przybierać rozmaite formy również ze względu na funkcję. Najczęściej możemy znaleźć warianty pełnowymiarowe oraz niskie modele kawowe.

Dlatego też podczas wybierania mebli do ogrodu, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę potrzebujemy. Jeśli chcemy w okresie wakacyjnym przenieść domową jadalnię do ogrodu, wówczas zdecydowanie lepiej wybrać duże i wysokie modele, jak choćby nowoczesny stół do ogrodu Melody. A jeśli głównie zamierzamy się w przydomowej przestrzeni relaksować, zdecydowanie wygodniejszy będzie praktyczny stolik kawowy Corfu.

W niewielkich przestrzeniach na tarasie lub balkonie niekiedy warto postawić też na meble wielofunkcyjne, których świetnym przykładem jest Pacific Cool Bar, czyli stolik z funkcją schowka oraz lodówki na zimne napoje.

Trwałość – meble do zadań specjalnych

Stoły ogrodowe są zazwyczaj mocno eksploatowanym elementem ogrodowego wyposażenia. Dlatego też powinny być wykonane z trwałych materiałów. Ma to także olbrzymie znaczenie ze względu na warunki, w których je przechowujemy przez większą część roku. Wilgoć, deszcz, rozmaite zabrudzenia – to wszystko potrafi wpływać negatywnie na powierzchnię stołu.

Meble ogrodowe muszą być zatem solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na kaprysy pogody. Z tego względu bardzo popularne stają się produkty z twardych i odpornych gatunków drewna egzotycznego, jak stolik Kennedy. Świetnym rozwiązaniem jest też postawienie na meble z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza polipropylenu, którym niestraszne są już żadne zawirowania oraz uszkodzenia – meble pozostaną piękne i funkcjonalne przez naprawdę długie lata, jak choćby praktyczny i wygodny ławostół Lyon.

Piękny wygląd mebli – stół ogrodowy musi się wspaniale prezentować

Piękny wygląd mebli

Przy stole ogrodowym spędzamy wiele czasu na relaksie, posiłkach, spotkaniach ze znajomymi. Jest to jeden z najważniejszych rodzajów wyposażenia. Dlatego też bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę również na jego estetykę.

Obecnie najpopularniejsze meble to rozwiązania minimalistyczne, o prostej, geometrycznej bryle, które idealnie wpisują się w aranżacje klasyczne, nowoczesne, a niekiedy nawet retro.

Zadbajmy o to, żeby nowoczesny stół do ogrodu oraz meble do siedzenia tworzyły spójną wizualnie całość. Dzięki temu podniesiemy komfort odpoczynku oraz zbudujemy piękną i jednorodną przestrzeń, która po prostu będzie zachwycać i zachęcać do spędzania w niej czasu.

Stół do ogrodu – rozwiązania na lata

Najczęściej stół do ogrodu kupujemy na dłuższy czas. Staje się podstawą przydomowej przestrzeni rekreacyjnej, dlatego warto zadbać o to, żeby był do niej optymalnie dopasowany. Dzięki temu sprawimy, że nasz ogród będzie wyglądał lepiej, a my z jeszcze większą chęcią będziemy w nim spędzać czas.

Jak widać stół ogrodowy bywa prawdziwym pępkiem ogrodowego światła. Powinniśmy zatem poświęcić nieco więcej czasu, żeby wybrać odpowiednie rozwiązanie, które pozostanie na dłużej i będzie nas niezmiennie cieszyć.


«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *