Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Narożniki ogrodowe – jak je rozbudować?

jak rozbudować narożniki ogrodowe

Wygoda w przydomowej strefie wypoczynkowej to podstawa, do której dążą wszyscy – bez względu na preferencje stylistyczne. Podstawą są oczywiście odpowiednie meble ogrodowe.

Które z nich warto wybrać, jeśli chcemy stworzyć zakątek do odpoczynku, relaksu i spotkań towarzyskich? Warto przetestować praktyczne narożniki ogrodowe, które można rozbudowywać dla spójnej wizualnie i funkcjonalnie przestrzeń.

Na czym polega rozbudowa narożników ogrodowych? O tym opowiemy poniżej.

Kiedy warto wybrać narożniki ogrodowe?

Coraz większe grono użytkowników dostrzega gigantyczny potencjał, który dają narożniki ogrodowe.

Kiedy warto postawić na narożnik? Przede wszystkim jest to typ mebli ogrodowych, przeznaczonych głównie na tarasy lub do altan. Zazwyczaj decydują się na nie osoby, które potrzebują mebli do ustawienia na stałe w jednym miejscu ogrodu.

Narożniki budują przyjemną i wygodną przestrzeń do wypoczynku, w której bez trudu mieści się większa ilość osób – zarówno domowników, jak i zapraszanych przez nich gości. Dzięki temu ogród staje się wręcz idealnym miejscem do organizacji przyjęć lub spotkań towarzyskich.

Narożniki występują w rozmaitych wariantach, co pozwala łatwo dopasować je do potrzeb użytkowników. Można spotkać wersje całościowe, które mają wszystkie elementy ze sobą połączone na stałe. Istnieje także szereg modeli modułowych, w których bez trudu modyfikuje się układ, dopasowując go do bieżących wymagań.

Z czego robi się narożniki do ogrodu?

Narożniki stanowią obecnie jeden z popularniejszych typów wyposażenia. Z tego powodu wykonuje się je z niemal wszystkich stosowanych współcześnie materiałów na meble ogrodowe, jak choćby drewno lub rattan. Najczęściej można jednak spotkać modele z tworzyw sztucznych – polipropylenu oraz technorattanu.

Dlaczego akurat ten typ surowca zyskał tak wielkie uznanie w oczach klientów prywatnych oraz właścicieli lokali z branży HoReCa? Tworzywa sztuczne są niemal całkowicie odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych takich, jak deszcz, promieniowanie UV, zmiany temperatury. Dzięki temu bez przeszkód może pozostawać na zewnątrz przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym, gdy nie jest użytkowane, warto co najwyżej okryć je pokrowcami na meble ogrodowe, aby nie uległy niepotrzebnemu zabrudzeniu.

Polipropylen jest także bardzo odporny na uszkodzenie mechaniczne, co w przypadku mebli do ogrodu lub na taras ma wielkie znaczenie. Utrzymują one bowiem optymalny wygląd i funkcjonalność przez naprawdę długi czas.

Rozbudowana narożników – jak to zrobić?

Rozbudowana narożników – jak to zrobić?

Same narożniki są niezmiernie praktyczne i wygodne. Ponadto dają szansę na rozbudowę zestawu mebli o dodatkowe elementy, jeszcze bardziej podnoszące komfort w przydomowej strefie relaksu.

Jak rozbudować narożniki ogrodowe? Najczęściej dobiera się do nich pozostałe elementy wyposażenia do ogrodu, dzięki czemu tworzy się spójny wizualnie i niezmiernie funkcjonalny zestaw.

Świetnym tego przykładem jest narożnik ogrodowy Moorea, do którego wielu klientów dobiera dopasowane fotele oraz pufy, co znacząco zwiększa ilość miejsc siedzących. Doceniają to osoby lubiące często zapraszać do ogrodu większe grupy gości.

Ciekawym rozwiązaniem jest uzupełnianie narożników ogrodowych o niewielkie stoliki kawowe z technorattanu lub polipropylenu. Często są to produkty wielofunkcyjne, które w zależności od okoliczności mogą pełnić rolę praktycznego stolika lub wygodnej pufy.

Co zyskuje się, kupując zestawy mebli ogrodowych?

Narożniki do ogrodów cieszą się coraz większą popularnością i sympatią ludzi, którzy szukają mebli wygodnych, praktycznych i przyjemnych dla oka. Zainteresowanie tym typem wyposażenia sprawiło, że producenci zaczęli tworzyć oprócz samych narożników również inne elementy w tej samej stylistyce. Tak powstają łatwe do rozbudowywania zestawy mebli ogrodowych.

Dzięki temu tworzy się spójną wizualnie przestrzeń do rekreacji i przyjemnego wypoczynku, która równocześnie jest dopasowana wizualnie do elewacji budynku oraz samego ogrodu.

Narożniki występują bowiem we wszystkich modnych obecnie stylach – od wariantów retro, przez rozwiązania klasyczne, po kubizujące meble nowoczesne. Dzięki temu łatwo znaleźć swój idealny mebel, pozwalający relaksowanie się w ogrodzie o każdej porze dnia lub nocy, zwłaszcza gdy dobierzemy do niego odpowiednie, miękkie poduszki. Wówczas niczym niezmącony relaks może trwać przez naprawdę długie godziny.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *