Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Modułowe meble ogrodowe czy klasyczne narożniki? Które rozwiązanie jest praktyczniejsze?

Zestaw mebli ogrodowych ORLANDo

Planowanie ogrodowej przestrzeni wypoczynkowej wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się pozornie wydawać. Należy brać pod uwagę naprawdę wiele zmiennych, które wpływają na ostateczny wygląd i funkcjonalność naszego zewnętrznego salonu i jadalni do użytku w piękne, słoneczne dni.

Oprócz tradycyjnych rozwiązań, coraz chętniej klienci sięgają również po modułowe meble ogrodowe oraz rozwiązania kompleksowe, jak narożniki. Które z nich sprawdza się lepiej w różnych przestrzeniach? Dziś postaramy się przybliżyć oba typy wyposażenia oraz pokazać, w jaki sposób wprowadzać je do przydomowego ogrodu lub na taras.

Meble dopasowane do trybu życia i indywidualnych potrzeb

Oczekiwania w stosunku do mebli ogrodowych są zawsze duże. Oprócz tego, że muszą być przede wszystkim wygodne i gwarantować nieskrępowany i niczym nieograniczony odpoczynek, to też powinny być praktyczne i odporne na kaprysy pogodowe, które są bezlitosne dla produktów niskiej jakości lub wykonanych z niezaimpregnowanych materiałów naturalnych.

Wyposażenie musi być ponadto funkcjonalne, dopasowane do wielkości oraz stylu przestrzeni, w której się znajduje oraz do ilości użytkowników, korzystających z niego na co dzień.

Współczesny tryb życia wymusza zmiany przestrzeni wokół nas, aby była jak najbardziej ergonomiczna i elastyczna. Coraz więcej osób szuka rozwiązań uniwersalnych, pozwalających na łączenie różnych funkcji. Dla osób wymagających i szukających rozwiązań kompleksowych stworzono ogrodowe meble modułowe i narożniki. Czym się one różnią i kiedy warto wprowadzać je do naszych przydomowych stref wypoczynkowych?

Zestaw Provence CLUB Set

Ogrodowe puzzle, czyli meble modułowe dla aktywnych

Wielką popularnością w ostatnich latach cieszą się meble modułowe. Pojawiają się one w modnych wnętrzach już od pewnego czasu, obecnie zostały również zaadoptowane na potrzeby wyposażenia do użytku na zewnątrz.

Olbrzymią przewagą sprzętów modułowych jest ich olbrzymia funkcjonalność. Składają się one z segmentów, które można w dowolny sposób aranżować, dopasowując przestrzeń do aktualnych potrzeb. Dzięki nim szybko i bez trudności udaje się zmienić kącik do odpoczynku w miejsce idealne dla wieczornej imprezy w większym gronie znajomych.

Decydując się na zestawy modułowe, nie musimy również bardzo martwić się wymiarami i kształtem przestrzeni – w każdej udaje się zaaranżować poszczególne elementy w nieco inny sposób. Można zbudować podwójną sofę, zestawioną z kilkoma pufami, albo pojemny narożnik dla większej rodziny i zaproszonych gości.

Meble modułowe są również znacznie prostsze w utrzymaniu porządku oraz czystości zarówno samych produktów, jak i powierzchni pod nimi, ponieważ łatwo przesunąć poszczególne części, które są zdecydowanie lżejsze niż na przykład pełnowymiarowa sofa.

Produkty tego typu wpisują się w najnowsze tendencje stylistyczne, są uniwersalne i dlatego z powodzeniem można je wprowadzać do naszego ogrodu lub na taras.

Wydzielona przestrzeń pod kontrolą – narożniki ogrodowe

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku mebli modułowych możemy budować także wygodne narożniki. Istnieje jednak cała grupa tradycyjnych, całościowych produktów ogrodowych w takim kształcie. W jakich przestrzeniach sprawdzają się one najlepiej?

Narożniki w ogrodzie, podobnie jak ich domowe odpowiedniki, są rozwiązaniem niezmiernie funkcjonalnym oraz praktycznym. Gwarantują wygodę użytkowania oraz pozwalają zmieścić znacznie większą ilość osób niż tradycyjne krzesła lub fotele.

Warto zastanowić się nad zakupem tego typu wyposażenia, jeśli mamy dużą rodzinę lub wiemy, że regularnie będą odwiedzać nas goście, z którymi będziemy spędzać czas w przydomowej przestrzeni.

Podstawową zaletą narożników jest praktyczność aranżacyjna. Ich kształt sam z siebie wydziela przestrzeń wypoczynkową od innych części ogrodu, tworząc zaciszną enklawę do relaksu. Dodatkowo w sposób naturalny, narożniki tworzą miejsce dla stolika kawowego, kreując jednolitą i spójną wizualnie aranżację.

Modułowy komplet mebli Nevada

Ze względu na dość pokaźne rozmiary, narożniki najlepiej sprawdzają się na przestronnych tarasach. Ich stylistyka w pełni wpisuje się w aktualne trendy. Możemy wybierać spośród produktów z technorattanu, z lekką nutą retro, lub też zdecydować się na minimalistyczne meble ogrodowe, idealnie komponujące się w nowoczesnych przestrzeniach przydomowych.

Ogród pełen komfortu i funkcjonalności

Ogrodowa lub tarasowa strefa wypoczynku przede wszystkim spełnia funkcję zewnętrznego salonu, w którym z chęcią spędzamy czas w ciepłe dni. Z tego powodu musi być wygodna, dawać poczucie komfortu oraz pięknie się prezentować.

Warto zadbać, żeby była spójna stylistycznie z fasadą budynku oraz aranżacjami roślinnymi wokół, dając poczucie harmonii i spokoju.

Meble modułowe pozwalają na swobodne zmiany, dopasowane do naszego aktywnego trybu życia. Z kolei stacjonarne narożniki, choć może mniej zmienne i trudniejsze do przestawiania, jednak tworzą zaciszny kącik relaksu, w którym można się zaszyć i odciąć od natłoku spraw i obowiązków. Decyzja należy do Was. Które rozwiązanie bardziej pasuje do Waszego trybu życia i preferencji?

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *