Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Meble z tworzyw sztucznych dla branży HoReCa – czy warto je wybrać?

Meble z tworzyw sztucznych dla branży HoReCa

Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczyna. Z chęcią wychodzimy w plener po miesiącach przymusowego zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa. Obecnie w końcu życie powoli wraca do normy. A wraz z nim ożywają kawiarnie i restauracje, które przygotowują dla swoich gości ogródki gastronomiczne.

W tego typu przestrzeniach ustawia się rozmaite meble ogrodowe. Do obecnie najpopularniejszych zalicza się wyposażenie z tworzyw sztucznych. Skąd tak wielkie zainteresowanie tego typu produktami? Czy rzeczywiście się sprawdzają? O tym napiszemy poniżej.

Jakie meble przydają się do ogródków gastronomicznych?

Ogródki przy kawiarniach i restauracjach to miejsca bardzo lubiane przez konsumentów. Pozwalają na przyjemne zrelaksowanie się, wypicie pysznej kawy lub zjedzenie posiłku na świeżym powietrzu, często w przyjaznej i pięknej przestrzeni.

W okresie wiosenno-letnim stają się one główną salą w lokalu, przyciągającą klientów, złaknionych dobrego jedzenia i napojów oraz ciepłych promieni słonecznych. To wszystko można zaoferować odbiorcom, stawiając na dobre meble ogrodowe dla restauracji i kawiarni.

Jakie elementy wyposażenia muszą się znaleźć w tego typu miejscach? Podstawą są oczywiście stoliki i krzesła (lub fotele), dopasowane do potrzeb danego lokalu. W restauracji zdecydowanie lepiej sprawdzają się bowiem pełnowymiarowe stoły i krzesła, pozwalające na wygodne zjedzenie posiłku. W kawiarniach można natomiast postawić na niskie stoliki kawowe i głębokie fotele, dające szansę na relaks i odpoczynek.

Meble do ogródków gastronomicznych wykonuje się z rozmaitych materiałów, tych samych, z których tworzy się wyposażenie do przydomowych ogrodów. Można zatem spotkać konstrukcje z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych.

Obecnie to właśnie te ostatnie cieszą się największą sympatią wśród właścicieli lokali gastronomicznych, pragnących zbudować praktyczny ogródek przy kawiarni lub restauracji.

Z jakich tworzyw sztucznych produkuje się meble?

Popularne (nawet pomimo niskiej jakości) jeszcze kilka lat temu meble z PVC to już bynajmniej nie jedyne konstrukcje z tworzyw sztucznych, które można znaleźć na rynku mebli ogrodowych. Choć wciąż pojawiają się w sklepach ogrodniczych lub zwykłych marketach, to coraz częściej zamiast nich stawia się na produkty zdecydowanie wyższej jakości z polipropylenu lub technorattanu.

Meble z polipropylenu formuje się wtryskowo, co pozwala nadać im niemal dowolny kształt i wielkość. Pojawiają się także w rozmaitych kolorach, dopasowanych do popytu na rynku oraz bieżących trendów ogrodowych. Wpisują się we wszystkie modne style oraz miewają też przeróżne wykończenia. Wielką popularnością cieszą się na przykład modele z efektem drewna lub rattanu, jak choćby krzesło Paris, obecne w naszej ofercie.

Konstrukcje z technorattanu wyglądem przypominają plecionkę rattanową. Różnią się od niej jednak surowcem. Wykonuje się je bowiem z trwałego drutu, powleczonego polipropylenem.

Zalety mebli z tworzyw sztucznych

Wybór mebli z tworzyw sztucznych do ogródków bynajmniej nie jest przypadkowy. To jedne z najbardziej wytrzymałych produktów, które idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach, podczas użytkowania poza budynkiem.

Polipropylen jest niezmiernie trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne lub zarysowania. Nie straszne mu także szkodliwe dla innych mebli (np. z drewna lub rattanu) warunki atmosferyczne. Bez szwanku znosi zmiany temperatur, zalanie wodą lub promieniowanie UV. Nie pęka, nie pojawiają się na jego powierzchni odbarwienia. Dzięki temu może służyć w ogródkach gastronomicznych w optymalnej kondycji przez naprawdę długi czas.

Meble z tworzyw sztucznych są także proste i wygodne w czyszczeniu. Wystarczy raptem wilgotna szmatka i odrobina detergentu, żeby skutecznie je oczyścić. Ma to olbrzymie znaczenie zwłaszcza w czasie walki o sterylną czystość podczas pandemii koronawirusa oraz tuż po niej, gdy częściowe restrykcje sanitarne zostały wciąż utrzymane.

Szybkie czyszczenie mebli w ogródkach to komfort dla pracowników oraz bezpieczeństwo dla klientów.

Warto zauważyć, że krzesła i stoły z polipropylenu nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów konserwatorskich, o których trzeba pamiętać choćby w przypadku mebli ogrodowych z drewna lub rattanu. Dzięki temu są zdecydowanie praktyczniejsze i bezproblemowe, co doceniają właściciele i pracownicy lokali gastronomicznych.

Meble z polipropylenu lub technorattanu są również odpowiednio profilowe i wyposażone w przydatne elementy, jak choćby podłokietniki. Gwarantują zatem komfort siedzenia nawet przez dłuższy czas, zwłaszcza jeśli położy się na siedziskach miękkie poduchy, które często pełnią nie tylko rolę typowo praktyczną, ale również dekoracyjną.

Wygodne, funkcjonalne i estetyczne – meble z tworzyw sztucznych dla branży HoReCa

Meble z polipropylenu i technorattanu zdecydowanie zdominowały ogródki gastronomiczne w naszym kraju. Trudno też się temu dziwić. Są naprawdę wygodne i niezmiernie praktyczne, gwarantując wygodę klientom oraz pracownikom lokali. A ich mocno zróżnicowany design sprawia, że bez trudu wpisują się w każdą aranżację i przestrzeń.


«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *