Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Leżaki basenowe i inne elementy wyposażenia komfortowego ogrodu

Pragniesz wypoczywać komfortowo, w pięknej przydomowej przestrzeni, chłodząc się w gorące dni przy basenie? Leżaki basenowe to idealne rozwiązanie, które pozwala spędzać czas dokładnie tak, jak lubisz. Dziś skupimy się na tym, co powinno znaleźć się nieopodal basenu, żeby umożliwić w pełni spokojne relaksowanie się.

Przestrzeń wokół basenu to specjalna strefa relaksu, której aranżacja ze względów czysto praktycznych zazwyczaj dość znacznie różni się od standardowych działań.

Czym leżaki basenowe różnią się od zwykłych mebli ogrodowych?

Skąd wynikają rozbieżności? Odpowiedź jest naprawdę prosta. W pobliżu basenu panuje znacznie wyższa wilgotność niż w pozostałych częściach ogrodu. Dodatkowo wyposażenie, w tym meble, są nieustannie narażone na to, że zachlapiemy je wodą. Trudno podczas pływania lub odpoczywania przy basenie nieustannie myśleć, czy wskakując do wody nie zmoczymy leżaka lub czy jesteśmy już na tyle wysuszeni, że możemy spokojnie usiąść w fotelu i napić się wody.

Czego nie używać przy basenie?

Z tego powodu w większości przypadków jako mebli basenowych nie używa się produktów wykonanych z naturalnych surowców, jak drewno i rattan. Ze względu na ich znaczne absorbowanie wilgoci i wody z otoczenia, szybko straciłyby swój atrakcyjny wygląd, odbarwiając się lub matowiejąc. Ponadto pęcznienie drewna, jego odkształcenia mogą też prowadzić do wypaczenia krzeseł i leżaków, które nagle zaczynają się chwiać lub w ogóle przestają być zdatne do użytku.

Ze względu na działanie wody i wysoki poziom wilgoci w powietrzu średnio sprawdzają się również poduszki na leżaki użytkowe lub ich ozdobne wersje. Najlepiej z nich zrezygnować na rzecz bardziej praktycznego ręcznika.

Zwróćmy uwagę na jeszcze jedną sprawę. Mało funkcjonalne w tego typu przestrzeni są też meble metalowe. Przy basenie szukamy szansy na kąpiele wodne i słoneczne. Długofalowa ekspozycja metalowych leżaków na działanie promieni słonecznych prowadzi do silnego nagrzania się ich powierzchni, a to z kolei może być przyczyną dotkliwych i bolesnych oparzeń.

Co powinno znaleźć się przy basenie?

meble ogrodowe california

Skoro już dokładnie omówiliśmy, jakich rozwiązań unikać, teraz zastanówmy się, co tak naprawdę powinno znaleźć się w przybasenowej strefie odpoczynku.

Zacznijmy od materiału, z którego powinno być wykonane wyposażenie ogrodowe do użytku w warunkach podwyższonej wilgotności. Najlepiej sprawdzają się oczywiście tworzywa sztuczne. Możemy postawić na zestawy z technorattanu lub z polipropylenu z efektem drewna lub rattanu, jak choćby nasz wygodny zestaw Corfu.

Jaki typ mebli przydaje się najbardziej? Przede wszystkim są potrzebne wygodne leżaki, na których można wyciągnąć się po zażyciu kąpieli lub po prostu spędzić trochę czasu na błogim wypoczynku z zimnym napojem albo książką w ręce.

Jeśli dysponujemy większą przestrzenią warto również wygospodarować nieco miejsca na choćby niewielki stolik i kilka foteli. Stworzenie takiej strefy pozwala spędzać czas na miłej pogawędce ze znajomymi lub zjeść rodzinny posiłek w przyjemnym otoczeniu.

Jeśli mamy już leżaki basenowe, fotele i stoliki, nie można zapominać o parasolu, który osłania nas przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Dzięki temu możemy spędzać na zewnątrz wiele godzin, nawet jeśli pogoda staje się wybitnie upalna.

Cechy idealnych mebli basenowych

zestaw mebli ogrodowych california

Podsumowując nasze rozważania, zastanówmy się jeszcze, czym tak naprawdę powinny wyróżniać się idealne meble do zastosowania w pobliżu basenu. Fotele i leżaki basenowe przede wszystkim powinny być zrobione z tworzyw sztucznych, którym nie szkodzi woda ani intensywne promieniowanie UV.

Dobrze by było, gdyby był to materiał szybko wysychający oraz lekki, pozwalający w zależności od potrzeb na szybkie i łatwe przearanżowanie przestrzeni.

Warto zdecydować się na wyposażenie w jasnych odcieniach, dzięki czemu nagrzewa się znacznie słabiej niż czarne odpowiedniki, nie powodując poparzeń ani dyskomfortu podczas kontaktu ze skórą.

Oprócz tego szukajmy rozwiązań skrajnie praktycznych również w kwestii utrzymania w czystości. Meble basenowe powinniśmy być łatwe w czyszczeniu, bez konieczności żmudnej i regularnie powtarzanej impregnacji lub działań konserwatorskich.

Głównym atrybutem wszystkich mebli do ogrodu, szczególnie leżaków, jest zapewnianie nam wygody. Nie zapomnijmy zatem wcześniej ich przetestować – czy są odpowiednio wyprofilowane, mają podnóżek i podłokietniki oraz umożliwiają regulację kąta oparcia, co w znaczy sposób poprawia komfort codziennego użytkowania.

Spędzanie czasu przy ogrodowym basenie w okresie letnim to czysta przyjemność. Zadbajmy zatem zawczasu, aby była to przestrzeń w pełni odpowiadająca naszym potrzebom i oczekiwaniom. Zacznijmy od znalezienia dobrych jakościowo mebli, które nie są problematyczne w utrzymaniu.

Zwróćmy szczególną uwagę na dobór odpowiednich elementów – mogą to być leżaki basenowe, stoliki, fotele, a nawet przenośne barki z funkcją lodówki. Wszystko zależy od preferowanej przez nas formy wypoczynku – czy zamierzamy korzystać z basenu w spokojne i leniwe przedpołudnia lub czy chcemy spędzać przy nim czas podczas szalonych, całonocnych imprez ze znajomymi. A może najlepsze byłyby rozwiązania, które pozwalają połączyć obie formy aktywności? Bez obaw, w ofercie Bazkar znajdziecie meble na każdą okazję.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *