Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet – znany prezent w nowej odsłonie

Kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet jest obchodzony na całym świecie od długich dziesięcioleci. U nas stał się jednym z najbardziej tradycyjnych świąt, które chętnie celebruje zarówno starsze pokolenie, które zna je od lat, jak i młodsze, które czyni z niego kolejną po Walentynkach okazję do okazania uczuć bliskim osobom.

Święto pań staje się zatem pretekstem do wręczenia mniejszych lub większych prezentów wszystkim kobietom z naszego otoczenia. Standardowym upominkiem są zawsze kwiaty – praktyczne, piękne i sprawdzające się niemal przy każdej okazji.

My jednak dzisiaj chcemy pokazać Wam, że niekoniecznie muszą to być cięte rośliny. Równie ciekawym, a nawet niejednokrotnie lepszym rozwiązaniem, mogą bowiem okazać się kwiaty doniczkowe na Dzień Kobiet.

Doniczkowe kwiaty na Dzień Kobiet – czy to dobry pomysł?

Kwiaty są prezentem naprawdę uniwersalnym, który bez przeszkód można wręczać w rozmaitych sytuacjach. Warto po nie sięgnąć, gdy chcemy komuś podziękować, przeprosić, pragniemy go powitać lub sprawić bliskim nam osobom po prostu przyjemność.

Wręczanie kwiatów wiąże się oczywiście z wieloma specjalnymi świętami w kalendarzu. Do najbardziej popularnych zalicza się Dzień Kobiet, Dzień Matki, Walentynki.

Oczywiście jak w wielu innych dziedzinach życia, tak i w przypadku ciętych kwiatów, układanych w bukiety róż, tulipanów i innych roślin, pojawia się sporo zasad savoir-vivre’u, o których warto pamiętać. Przede wszystkim liczy się ilość kwiatów – powinny być zawsze nieparzyste, bo według zwyczaju ma to przynosić nieszczęście. Znaczenie miewa także rodzaj oraz kolor wybieranych kwiatów, gdyż każdy z nich budzi zupełnie inne skojarzenia i emocje.

Kwiaty doniczkowe a Dzień Kobiet, czyli prezent na 8 marca w innej formie

Kwiaty doniczkowe a Dzień Kobiet

Ciekawym konceptem, który spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, zaczyna być ostatnio wręczanie kwiatów doniczkowych z okazji Dnia Kobiet. Takie rozwiązanie wciąż jeszcze budzi sporo emocji, jednakże wiele osób widzi w tym zdecydowanie bardziej ekologiczny i praktyczny sposób na prezent. Dlaczego?

Przede wszystkim kluczowa jest długość życia kwiatów doniczkowych w porównaniu z ciętymi okazami. Rośliny w doniczkach, jeśli zostały kupione od uczciwego ogrodnika, powinny cieszyć obdarowanego przez długi czas, stając się piękną ozdobą domu, tarasu lub ogrodu.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że rośliny na prezent powinny pięknie się prezentować, ale też być dopasowane do zdolności, umiejętności i wiedzy osoby obdarowanej, żeby nie stać się dla niej prawdziwym problemem. Warto zatem stawiać na gatunki znane i popularne, których pielęgnacja nie nastręcza większych trudności. Gatunki egzotyczne lub ogrodnicze białe kruki zostawmy wyłącznie dla fascynatów tematu, przy których mamy pewność, że docenią taki gest oraz ucieszą się z powiększenia ogrodowej kolekcji.

Do najpopularniejszych obecnie kwiatów doniczkowych na prezent, które sprawdzą się również na Dzień Kobiet, należą przede wszystkim:

  • storczyki,
  • róże,
  • skrzydłokwiaty,
  • azalie,
  • cyklameny.

Każdy z nich wyróżnia się ciekawym i efektownym wyglądem, którym będzie cieszył obdarowanego przez wiele miesięcy, gdy wspomnienie o kwiatach ciętych już dawno zupełnie wyblaknie.

Czym udekorować kwiaty doniczkowe – ozdobne doniczki do kompletu

Same kwiaty doniczkowe to jeszcze nie wszystko. Warto też zadbać o odpowiednie zapakowanie prezentu. Można oczywiście pomyśleć o rozmaitych foliach, papierach i dekoracjach, jednak warto również zastanowić się nad wyborem pasującej do rośliny ozdobnej doniczki. Powinniśmy od razu zastanowić się, czy roślina ma być przeznaczona do przechowywania w domu, na tarasie, czy w ogrodzie.

Na naszej stronie możecie znaleźć szeroki wybór donic, które sprawdzają się w rozmaitych sytuacjach oraz staną się idealnym rozwiązaniem dla zróżnicowanych, roślinnych okazów.

Obecnie szczególną popularnością cieszą się donice i osłony na doniczki wykonane z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza z polipropylenu. Dzięki temu produkty są trwałe, lekkie i niezmiernie efektowne – mogą imitować drewno, naturalne plecionki lub zdobioną ceramikę.

Występują w rozmaitych wielkościach, kształtach i kolorach, co pozwala bez trudu znaleźć odpowiednie rozwiązanie, dopasowane do każdej nawet najbardziej nietypowej rośliny.

Można nawet dobrać donice ogrodowe, które będą nawiązywać wyglądem do pozostałych elementów wyposażenia, dzięki czemu powstaną kompleksowe i ciekawe aranżacje stylistyczne do ogrodu.

Kwiaty doniczkowe – sposób na piękny i praktyczny prezent na Dzień Kobiet

Wręczanie kwiatów jest elementem naszej tradycji i nieodzownie wiąże się z różnymi świętami, których tak wiele przecież jest w kalendarzu. Jedną z przyjemnych okazji jest właśnie 8 marca.

Dla wszystkich miłośników kwiatów i ogrodów oraz osób praktycznych, kochających piękno, kwiaty w doniczkach mogą stać się ciekawą alternatywą dla ciętych okazów. Są przecież dekoracją na długie miesiące, zwłaszcza jeśli obdarowujący zadba również o takie detale, jak odpowiednie osłonki na doniczki, dopasowane do kwiatów oraz przestrzeni, w której roślina zostanie ustawiona.

Zdecydowanie się na kwiaty doniczkowe zamiast ciętych może stać się pomysłem na długofalowe udekorowanie domu obdarowanego lub zbudowanie w jego ogrodzie prawdziwej wielobarwnej oazy, w której aż przyjemnie będzie wypoczywać podczas ciepłych, wiosennych dni, które niebawem do nas powrócą.


«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *