Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Kompostownik do ogrodu i inne typy wyposażenia, czyli jak utrzymać porządek?

jak utrzymać porządek w ogrodzie

Okres jesienny to piękny czas również w ogrodzie. Choć temperatura zaczyna już być z dnia na dzień coraz niższa, to wciąż możemy przyjemnie się relaksować w przydomowej przestrzeni, wypoczywając samodzielnie lub spotykając się ze znajomymi.

Jesień to jednak także moment, gdy powinniśmy zabrać się do porządków i prac ogrodniczych, żeby właściwie zadbać o teren wokół domu.

W wielu zadaniach niezmiernie przydatne okazują się rozmaite narzędzia i akcesoria. Co zatem jest nam szczególnie potrzebne, żeby zajęcia w ogrodzie przebiegały sprawnie i nie były zbyt męczące? Powinniśmy stawiać na właściwe wyposażenie do ogrodu. O czym warto pamiętać? Kilka praktycznych wskazówek przekazujemy poniżej.

Jesienne porządki w ogrodzie

Gdy przyroda powoli przygotowuje się do pierwszych przymrozków, trzeba przystąpić do intensywnych porządków w ogrodzie, na tarasie i balkonie.

Przede wszystkim trzeba oczywiście zatroszczyć się o rośliny. Okazy jednoroczne, umieszczone w doniczkach, należy usunąć. Delikatne rośliny wieloletnie warto schować do ogrodu zimowego lub umieścić w innym, w miarę ciepłym pomieszczeniu.

Jeżeli posiadamy rośliny wieloletnie w ogrodzie, które nie są odporne na warunki zimowe, powinno się je osłonić przed chłodem, żeby mieć pewność, że przetrwają do wiosny. Do tego celu służą rozmaite materiały, dostępne w sklepach ogrodniczych.

Jesienią należy również cały czas pamiętać o podlewaniu i odżywianiu roślin, aż do pierwszych przymrozków, które zmrożą ziemię. W tym okresie przydają się zwłaszcza nawozy, bogate w potas i inne składniki odżywcze. Dzięki nim kwiaty, krzewy i drzewa lepiej przygotują się do zimy.

Oprócz ochrony roślin nie wolno też zapominać o zabezpieczeniu mebli. Trzeba je oczyścić, w razie potrzebny zaimpregnować oraz ochronić przed wilgocią i szkodliwym działaniem niskiej temperatury. Wyposażenie drewniane i metalowe warto schować w suchym, przewiewnym pomieszczeniu. Meble z tworzyw sztucznych wystarczy tylko przykryć odpowiednimi pokrowcami.

Wyposażenie ogrodu – jakie meble przydają się do zachowania porządku?

Porządkowanie ogrodu wymaga olbrzymiej ilości akcesoriów, narzędzi i preparatów. Przydają się one do zabiegów pielęgnacyjnych przy roślinach oraz dbania o meble wypoczynkowe.

Jeśli chcemy mieć wszystkie powyżej opisane przedmioty zawsze pod ręką, trzeba znaleźć miejsce w ogrodzie na praktyczne meble do magazynowania.

Do najczęściej wykorzystywanych w ogrodach zaliczają się skrzynie i szafy narzędziowe. W jaki sposób można je wykorzystać?

W głównej mierze służą do utrzymania porządku w narzędziach ogrodniczych. Przydają się także do bezpiecznego przechowywania chemii, na przykład nawozów, odżywek i środków czystości.

Skrzynie i szafy wykonuje się z trwałych materiałów, odpornych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Najczęściej są one zamykane na kłódkę. Dzięki temu niebezpieczne substancje i ostre narzędzia znajdują się zawsze poza zasięgiem dzieci, bawiących się w ogrodzie.

Wyposażenie tego typu wykonuje się obecnie w stylu zbliżonym wizualnie do pozostałych mebli ogrodowych. W ten sposób udaje się stworzyć spójną, niezmiernie funkcjonalną aranżację, z dużą ilością miejsca na składowanie potrzebnych narzędzi oraz rozmaitych, podręcznych drobiazgów.

Porządek i dbanie o środowisko naturalne – kompostowniki w ogrodzie

Każdy z nas jest zobowiązany przepisami prawa do segregowania odpadów. Dzieli się je na pięć kategorii: zmieszane, metal, szkło, tworzywa sztuczne i odpady biodegradowalne. Dlaczego o tym wspominamy, pisząc o ogrodach?

Do składowania odpadów biodegradowalnych wcale nie trzeba bowiem pojemnika na śmieci, jeśli mamy choćby niewielki ogród. Można je wykorzystać inaczej. W jaki sposób? Wystarczy postawić przydomowy kompostownik.

Pojemniki tego typu przydają się nawet w najmniejszych ogródkach. Dzięki nim odpady organiczne przetwarza się na kompost, który łatwo wykorzystać do nawożenia roślin na tarasie i w ogrodzie.

Nowoczesne kompostowniki wykonuje się z trwałych tworzyw sztucznych. W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim modele z materiałów pochodzących z recyklingu. Są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Niektóre z nich, jak choćby kompostownik KETER ECO 320L, posiadają nawet dodatkowy schowek na narzędzia ogrodnicze.

Jeśli wykorzystujemy rozwiązania tego typu, utrzymanie porządku w ogrodzie staje się jeszcze prostsze i bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

Narzędzia i meble do ogrodu – porządek i wygoda użytkowania

Opisane powyżej sprzęty ogrodnicze to podstawa dla niemal każdego ogrodu. Wygodne skrzynie, szafy i kompostowniki pozwalają zachować ład i porządek, a także optymalnie zadbać o rośliny w ogrodzie.

W ten sposób zwiększa się funkcjonalność przydomowego terenu oraz dba o jego piękny wygląd o każdej porze roku, nie tylko jednorazowo, podczas jesiennych porządków.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *