Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Kącik dla dzieci w ogrodzie – przestrzeń do relaksu i zabawy

Kącik dla dzieci w ogrodzie

Nowoczesny ogród to miejsce przeznaczone do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Już jakiś czas temu funkcja rekreacyjna zaczęła w nim przeważać nad kwestią czysto użytkową.

Również najmłodsi powinni w nim mieć przyjemny zakątek do niczym nieskrępowanej zabawy. W dzisiejszym artykule pokażemy, jak go odpowiednio zaplanować.

Co dzieci robią w ogrodzie? Funkcje przestrzeni ogrodowej dla najmłodszych

Przestrzeń ogrodu to idealne miejsce dla najmłodszych do zabawy, rekreacji i odpoczynku. W niej mali odkrywcy mogą bez ograniczeń poznawać świat samodzielnie lub na wspólnych grach z rodzicami.

Aby zapewnić im przyjemne miejsce, w którym będą chciały spędzać regularnie czas, należy odpowiednio zaplanować i wykonać kącik dla dzieci w ogrodzie. Dzięki temu maluchy będą mogły przyjemnie spędzać czas, a dorośli będą spokojni, że ich pociechom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W zależności od wieku oraz indywidualnych upodobań najmłodszych przestrzeń przeznaczona tylko dla nich powinna być wyposażone w nieco inne urządzenia. Jak powinna wyglądać część ogrodu, w której znajdzie się plac zabaw dla dzieci?

Jaki powinien być kącik zabaw dla dzieci?

Budowanie kącika zabaw należy zacząć od wybrania odpowiedniej części ogrodu na przestrzeń dla dzieci. Powinna być oddalona od ulicy oraz znajdować się w spokojnej, zacienionej części terenu. Dzięki temu maluchy będą mogły swobodnie korzystać z niej przez długie godziny, nawet w najbardziej upalne dni. Jeśli nie możemy zaplanować placu zabaw w miejscu, w którym jest sporo cienia, należy zawczasu pomyśleć o zakupie dużego i praktycznego parasola ogrodowego.

Kącik dla dzieci musi oczywiście być zlokalizowany tak, żeby znajdował się zawsze w zasięgu wzroku opiekunów. Pomimo zapewnienia pełnej swobody najmłodsi nie mogą bowiem nigdy pozostawać bez nadzoru dorosłych. Warto zatem ułatwić sobie to zadanie, odpowiednio planując przestrzeń ogrodu.

Miejsce na plac zabaw musi również znajdować się z dala od rabatek kwiatowych, zwłaszcza tych z najcenniejszymi okazami – nie chcemy bowiem, żeby ucierpiały podczas gry w piłkę lub innych dynamicznych zabaw. Warto też zaplanować plac zabaw z dala od roślin trujących lub niebezpiecznych, które mogą na przykład zranić delikatną, dziecięcą skórę.

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie placu zabaw. Na początek trzeba zastanowić się, co najbardziej lubią nasze pociechy. To pozwoli stworzyć optymalne warunki do zabawy. Młodsze dzieci ucieszą się na przykład z modułowych domków ogrodowych, które znajdziecie w naszej ofercie na stronie Bazkar. Warto dostosować model do wieku oraz ilości użytkowników. Dobrze również od razu uwzględnić ewentualne plany rozbudowy konstrukcji na przyszłość, dzięki czemu będziemy mieli wciąż wystarczająco miejsca na dodatkową zjeżdżalnię lub piaskownicę.

miejsce-dla-dziecka-w-ogrodzie

Domki ogrodowe z naszej oferty zostały wykonane z trwałych tworzyw sztucznych w żywych kolorach, dzięki czemu prezentują się pięknie i są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Są też proste w utrzymaniu czystości oraz bezpieczne dla małych odkrywców – nie mają ostrych krawędzi, co mogłoby grozić skaleczeniem.

Oprócz domków warto zadbać o miejsce do odpoczynku. W tej roli świetnie sprawdzają się stoliki i krzesełka, dostosowane do wzrostu i potrzeb maluchów. Niektóre z modeli posiadają szereg szufladek i skrytek, w których można ukryć rozmaite skarby, przyrządy do malowania lub wykonywania innych prac plastycznych, na przykład z wielobarwnej masy solnej.

Przestrzeń dla dzieci powinna być nie tylko nastawiona na szaloną zabawę, ale musi też dawać nieco miejsca na odpoczynek – wówczas najmłodsi będą w niej chętniej przebywać.

Nie tylko kącik dla dzieci – miejsce dla maluchów przy dorosłym stole

Stolik i krzesełka dla najmłodszych nie muszą być ustawione tylko w samej przestrzeni do zabawy. Sporo osób decyduje się także na wprowadzenie ich do standardowej strefy relaksu na tarasie, tuż obok „dorosłego” stołu. Daje to szansę całej rodzinie na wspólne spędzanie czasu na rozmowach, relaksie lub… dalszej zabawie. Dzieci na pewno będą chciały spędzać również czas z bliskimi oraz przybiegną na wspólny posiłek na świeżym powietrzu.

Warto zatem ustawić też stolik dla nich. Nie można zapominać o ustawieniu na tarasie dodatkowej skrzyni ogrodowej, w której znajdą się wszystkie potrzebne akcesoria, gry i zabawki – zawsze pod ręką, gdy akurat będą potrzebne.

Ogród to miejsce dla całej rodziny, w której aż chce się przebywać, żeby zregenerować siły, odpocząć lub dobrze się bawić. Najmłodsi domownicy zazwyczaj mają wysokie wymagania co do praktyczności całej przestrzeni – warto zatem zadbać o wyposażenie jej w odpowiedni sposób.

Stawiajmy na meble oraz zabawki do ogrodu wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów. Dzięki temu zapewnimy naszym dzieciom bezpieczną zabawę, a my będziemy mogli bez obaw cieszyć się przyjemnym spędzaniem czasu z najbliższymi.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *