Wyszukaj na blogu...
TOP
Ciekawostki

Jakie meble wybierają osoby niezależne i pewne siebie?

Narożnik Ogrodowy cORFU

Zgodnie z filozofią feng shui, kolory mają w sobie wielką moc. Nadają przestrzeni harmonii, równowagi i spójności. Koloroterapia znana ludzkości jeszcze z czasów starożytnego Egiptu. Ma ona za zadanie uspokajać, relaksować oraz pobudzać. Jednak nie tylko kolorystyka wpływa na nasz stan emocjonalny. Faktura oraz kształty przedmiotów codziennego użytku odgrywają równie ważną rolę. Aby wnętrze pozytywnie wpływało na zdrowie i samopoczucie, wszystko musi do siebie pasować i współgrać.

Kolor

Wybór odpowiedniego koloru należy do najbardziej odpowiedzialnych momentów w całym procesie aranżacji wnętrza. Dlatego też warto to dobrze przemyśleć swój wybór. Nie kierować się tylko tym, co jest obecnie modne, tylko wziąć pod uwagę nasze indywidualne preferencje.

Klasyczna czerń w odcieniach

Czarny kolor to nie tylko żałoba i negatywne emocje. Według filozofii feng shui barwa ta ma w sobie wielką energię porozumienia i komunikacji. Wspomaga koncentrację i podkreśla autorytet. Wskazany jest dla osób niezależnych, pewnych siebie i swoich decyzji. Głęboka czerń, grafit, antracyt to kolory, które nadają wnętrzu eleganckiego, nietuzinkowego wyglądu. Tak jak węgiel kamienny – antracyt, jest dobrym przewodnikiem elektryczności, tak ciemne barwy nadają aranżacji „elektryzującego” charakteru.

Zestaw ogrodowy Orlando Fiesta z szybą

Neutralna szarość

Meble i dodatki w tych odcieniach szarości prezentują się niezwykle elegancko i nowocześnie. Nadają każdemu pomieszczeniu klasy i stylowego charakteru. Szarość, podobnie jak biel i czerń, należy do kolorów klasycznych, neutralnych i uniwersalnych. Nie pobudza żadnych emocji. Dlatego przedmioty w tej barwie kolorystycznej idealnie komponuje się z naturalnym otoczeniem (trawnik, deski tarasowe, kostka chodnikowa).

Zestaw mebli tarasowych Corfu Weekend

Różnorodność struktur

Łączenie odmiennych deseni i faktur pomaga w stworzeniu wyjątkowej aranżacji pomieszczenia. Dekoratorzy wnętrz często używają określeń typu Technorattan Look, Rattan efekt, Wood Efekt, Knit Efekt. Jednak dla przeciętnego Kowalskiego te wyrażenia brzmią obco i nie zrozumiale.

Techorattan Look, Rattan Efekt – jest to doskonała imitacja plecionki z naturalnego rattanu. Taka stylizacja wygląda niezwykle elegancko. Najczęściej używa się podczas produkcji mebli ogrodowych z tworzywa sztucznego. Może być płaska (rattan) lub wypukła (wiklina). W taki prosty sposób meblom nadaję się szykownego wyglądu przy niewielkim nakładzie cenowym.

Curver Rattan Efekt
Zestaw Corfu Box Rattan Efekt

Wood Efekt – podobnie jak Techorattan Look, Rattan Efekt, jest to zabieg stosowany podczas produkcji zwykłych plastikowych mebli na styl klasycznych, drewnianych. Od tych prawdziwych, drewnianych, różnią się lekkość i brakiem potrzeby konserwacji.

Curver Wood Efekt
Zestaw mebli tarasowych Delano Set

Knit Efekt– inspirowany modnym trendem szydełkowania. Doniczki w tym stylu wyglądają tak, jakby były ręcznie wyplecione na szydełku, stanowi też idealną alternatywę do nieco oklepanego wzoru plecionki wiklinowej.

Curver Knit Efekt

Dekoracje

Szydełkowa doniczka ogrodowa

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzimy wnętrze. Czy oddamy przewagę mocnym zdecydowanym kolorom, czy też delikatnym – pastelowy, pamiętajmy o odpowiednio dobranych dodatkach dekoracyjnych, które nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru i przełamią nieco nudną szarość.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *