Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Jak zabezpieczyć ogrodowe zabawki dla dzieci na zimę?

Jak zabezpieczyć ogrodowe zabawki dla dzieci na zimę?

W czasie wakacji z największą radością spędzamy czas w ogrodzie całą rodziną. Dorośli relaksują się w strefie odpoczynku, na wygodnych meblach, a najmłodsi wykorzystują każdą minutę na szaloną zabawę, w przygotowanych specjalnie dla nich przydomowych placach zabaw, pełnych rozmaitych atrakcji dla małych odkrywców.

Niestety, nasz klimat sprawia, że ciepłe dni szybko się kończą i obecnie musimy już powoli przygotowywać się do zimy. Do ogrodu powrócimy dopiero na wiosnę. Z tego względu, całe wyposażenie, wszystkie meble, ale również domki dla dzieci, piaskownice i zjeżdżalnie, trzeba odpowiednio zabezpieczyć, żeby przetrwały bez większych nadchodzące miesiące.

Co należy zrobić, żeby skutecznie ochronić zabawki dziecięce przed zimowymi mrozami i wilgocią? Jeśli chcecie wiedzieć, serdecznie zapraszamy do lektury.

Z czego mogą być wykonane zabawki dla dzieci do ogrodu?

Każdy powinien mieć w ogrodzie przyjemną przestrzeń do odpoczynku. Z tego względu, dla najmłodszych buduje się w przydomowych ogródkach, przyjazne i atrakcyjne place zabaw. W naszej ofercie można choćby znaleźć domki do ogrodu, zjeżdżalnie oraz stoliki wielofunkcyjne, z których pomocą da się stworzyć kompleksowe i rozbudowane zestawy, dopasowane do upodobań wszystkich dzieci.

Na rynku można znaleźć wiele sprzętów, które sprawiają, że ogród staje się w pełni przyjazny dla małych użytkowników.

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa, w większości przypadków akcesoria dla dzieci wykonuje się z:

  • tworzyw sztucznych (zwłaszcza trwałego polipropylenu),
  • drewna.

Zdecydowanie praktyczniejsze, ciekawsze wizualnie i trwalsze są sprzęty z tworzyw sztucznych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do budowania placów zabaw dla najmłodszych dzieci.

Zabawki drewniane są cięższe oraz zazwyczaj mają prostszą konstrukcję. Nie bywają też tak odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia. Lakier może łatwo odpryskiwać, a na powierzchni niekiedy pojawiają się zadziory, które mogą zranić małych odkrywców.

Jak czyścić zabawki dziecięce do ogrodu?

Zabawki dla dzieci powinno się czyścić zawsze wtedy, gdy zauważymy jakiekolwiek zabrudzenia lub zanieczyszczenie. W przypadku konstrukcji z tworzyw sztucznych jest to ekstremalnie proste. Zazwyczaj wystarcza woda z odrobiną detergentu oraz miękka szmatka. Produkty z tworzywa są lekkie, więc łatwo je podnieść lub przesunąć i dokładnie doczyścić. Po umyciu, wszystkie domki i zjeżdżalnie szybko wysychają i są niemal od razu gotowe do dalszej zabawy.

Wyposażenie drewniane przecieramy wilgotną szmatką z detergentem, uważając cały czas, aby go zbytnio nie zalać wodą. Może to bowiem prowadzić do trwałego uszkodzenia i odkształceń drewna, co uniemożliwi późniejsze użytkowanie.

Plastikowy domek ogrodowy dla dzieci

Jak i gdzie przechowywać zabawki dla dzieci w okresie zimowym?

Oddzielnym zagadnieniem jest przygotowanie ogrodowych zabawek na czas zimowych mrozów. Co zrobić, żeby je optymalnie zabezpieczyć? Na początek, należy dokładnie oczyścić całą powierzchnię wszystkich sprzętów i akcesoriów. Sprawdzamy, czy nie pojawiały się na ich powierzchni jakiekolwiek uszkodzenia. Ubytki i pęknięcia na drewnianych meblach i zabawkach trzeba koniecznie zabezpieczyć i ponownie polakierować.

Akcesoria z tworzyw sztucznych można przechowywać w domu (również w formie złożonej) lub pozostawić na zewnątrz. Przetrwają okres zimowy bez większych uszkodzeń. Warto jednak okryć je pokrowcami lub plandeką, które uchronią je przez niepotrzebnym zabrudzeniem.

Wyposażenie drewniane, jeśli tylko istnieje taka możliwość, powinno się schować w suchym i przewiewnym miejscu, na przykład w garażu, w którym pozostanie aż do powrotu wiosny. Pamiętajmy, aby go nie owijać szczelnie folią bąbelkową ani stretchem. Drewno musi bowiem mieć cały czas możliwość oddychania. Większe sprzęty, których nie można zabrać z ogrodu, podobnie jak wyposażenie plastikowe, przykrywamy pokrowcami, które ochronią je przed wszelkimi uszkodzeniami oraz kaprysami pogody.

Zimowanie i oczekiwanie na wiosnę

Dobrej jakości zabawki, zjeżdżalnie oraz domki ogrodowe bez problemu powinny przetrwać okres zimowy, zwłaszcza jeśli zadbamy o ich dokładne oczyszczenie i przykrycie.

Dzięki temu, gdy wiosna znów wróci do ogrodu, tylko odkryjemy wszystkie sprzęty, ewentualnie oczyścimy ponownie ich powierzchnię. Wszystkie akcesoria znów będą w idealnej kondycji, gotowe do dalszej zabawy.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *