Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Jak umilić sobie chłodne wieczory w ogrodzie? Pomysły na ocieplenie przestrzeni przydomowych

Jak umilić sobie chłodne wieczory w ogrodzie? Pomysły na ocieplenie przestrzeni przydomowych

Gdy jesień staje się coraz chłodniejsza, a noc zapada zdecydowanie szybciej niż jeszcze kilka tygodni temu, desperacko szukamy skutecznych sposobów, jak sprawić, żeby spędzanie czasu w przydomowej przestrzeni wypoczynkowej było wciąż przyjemne.

Nie jest to proste. Chłód skutecznie odstrasza bowiem od dłuższych posiedzeń na zewnątrz. Czy można jakość poprawić sytuację i sprawić, że ogród stanie się funkcjonalny nawet w okresie jesiennych przymrozków? Kilka praktycznych wskazówek, co zrobić, podajemy poniżej.

Jak zbudować ogród przyjazny użytkownikom o każdej porze roku?

Wbrew obiegowej opinii, możemy przyjemnie korzystać z przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie niemal przez cały rok. Oczywiście, jesienne chłody mogą dawać się mocno we znaki. Istnieje jednak kilka praktycznych rozwiązań, żeby znacząco poprawić komfort wypoczynku.

Wygodne źródła ciepła do każdego ogrodu

Jeśli chcemy spędzać wciąż sporo czasu na zewnątrz, nawet pomimo pierwszych przymrozków, koniecznie trzeba znaleźć sposób na ocieplenie przestrzeni do wypoczynku. Najprostszym i jednocześnie najbardziej oczywistym pomysłem jest wprowadzenie do strefy relaksu odpowiednio wydajnych promienników ciepła.

Do najpopularniejszych modeli zalicza się promienniki elektryczne i gazowe. Pierwsze z nich są bardzo wygodne, bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Wyróżniają je także niewielkie, poręczne rozmiary. Bez trudu można zamontować je na ścianie domu, suficie altany lub postawić na podłodze w pobliżu mebli wypoczynkowych. Ogranicza je jedynie konieczność podpięcia do domowej instalacji elektrycznej.

Promienniki gazowe są natomiast w pełni mobilne i bardzo tanie w eksploatacji. Można postawić je w dowolnym miejscu ogrodu i cieszyć się przyjemnym ciepłem. Najczęściej przybierają formę pięknie profilowanych, metalowych stożków, które przypominają nieco nowoczesne piramidy. Niestety, w ich przypadku, aby utrzymać przyjemne ciepło, trzeba zawsze dbać o zagwarantowanie w domu sporych zapasów butli gazowych. W innym razie może nas spotkać niemiła i bardzo chłodna niespodzianka w najmniej oczekiwanym momencie.

Wygodne i praktyczne meble ogrodowe

zestaw mebli ogrodowych california

Podstawowym elementem, którego nigdy nie może zabraknąć w żadnej przydomowej przestrzeni wypoczynkowej, są oczywiście wygodne meble. Jeśli rozważamy używanie ich również poza sezonem letnim, zdecydowanie warto postawić na produkty wykonane z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza z polipropylenu.

Surowiec ten należy do jednych z najtrwalszych. Jest odporny na zmienne temperatury, działanie wilgoci oraz promieniowania UV. Dzięki temu, meble przechowywane na zewnątrz przez cały rok, nie tracą na funkcjonalności ani pięknym wyglądzie przez wiele sezonów.

Wyposażenie z tworzyw sztucznych może przybierać rozmaite formy. Popularne są produkty z technorattanu, czyli plecionki polipropylenowej, nakładanej na metalowy stelaż. Oprócz nich, wielkim powodzeniem cieszą się też meble z polipropylenu, który daje efekt drewna lub rattanu, jak choćby nasz bestsellerowy zestaw Corfu.

Podstawowym elementem, którego nigdy nie może zabraknąć w żadnej przydomowej przestrzeni wypoczynkowej, są oczywiście wygodne meble. Jeśli rozważamy używanie ich również poza sezonem letnim, zdecydowanie warto postawić na produkty wykonane z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza z polipropylenu.

Dzięki różnorodności dostępnych na rynku modeli, każdy bez trudu znajdzie idealne rozwiązania dopasowane do indywidualnych preferencji oraz stylistyki ogrodu.

Tekstylia – przytulność ogrodowej strefy wypoczynku

Nic tak nie dodaje przytulności w danej przestrzeni, jak właściwie dobrane tekstylia. W przypadku strefy wypoczynku, najczęściej przydają się poduszki na siedziska oraz niewielkie poduszeczki ozdobne. Zwiększają wygodę siedzenia, ograniczają dyskomfort dotykania mocno wychłodzonej powierzchni mebli, a przy tym potrafią pięknie dekorować ogrodową przestrzeń.

Oprócz poduszek, w okresie jesiennych chłodów, coraz chętniej sięgamy również po ciepłe i przyjemne w dotyku koce, którymi można się szczelnie owinąć. Warto postawić na artykuły z włókien sztucznych, zwłaszcza poliestru, które szybko wysychają, nie wchłaniają wilgoci z otoczenia oraz łatwo utrzymać je w czystości. Nowoczesne koce wykonuje się z materiałów trwałych i pięknych równocześnie, dzięki czemu koce stanowią dodatkową ozdobę sofy lub ogrodowych foteli.

Koce z powodzeniem można przechowywać w schowkach, na przykład w praktycznych skrzyniach ogrodowych, najczęściej wykonanych z trwałego polipropylenu. Dostępne w naszej ofercie produkty, prezentują się elegancko i są całkowicie odporne na zmienne warunki środowiska oraz uszkodzenia mechaniczne. Równocześnie, bez trudu można dopasować je do różnych modeli mebli tak, żeby tworzyły gustowne zestawy.

Praktycznie i przyjemnie, czyli dlaczego warto stosować barki ogrodowe?

Barek ogrodowy PACIFIC-COOL-BAR

Sam zestaw wypoczynkowy oraz skrzynie, to jednak nie wszystkie rodzaje mebli, które przydają się w przydomowej przestrzeni. Aby zapewnić sobie optymalne warunki do spędzania czasu na zewnątrz, nawet podczas chłodnych dni, warto postawić na wygodne i niezmiernie praktyczne barki ogrodowe.

Do czego przydają się takie elementy wyposażenia? Przede wszystkim pozwalają mieć pod ręką różnego typu napoje, również te mocniej rozgrzewające, bez konieczności ciągłego odwiedzania kuchni. Sprawdza się to szczególnie podczas imprez i spotkań ze znajomymi, gdy w ogrodzie przebywa spore grono gości. Niektóre modele, jak choćby bardzo lubiany przez klientów Pacific Cool, to także praktyczna lodówka do stosowania przez cały rok – jako podręczny schowek na napoje i przekąski, lodówka, a także elegancki i niewielki stolik kawowy.

Barki zazwyczaj wykonuje się z drewna lub polipropylenu, dlatego bez trudu udaje się dopasować je do pozostałych elementów wyposażenia. Ogród staje się dzięki temu nie tylko wygodny, ale również spójny wizualnie i po prostu piękny.

Jesień w ogrodzie – czas przedłużyć sezon wypoczynku poza domem!

Jesienne dni są często wciąż piękne i pełne kolorów, które szczególnie dobrze widać na ogrodowych rabatach. Dlaczego zatem mielibyśmy odbierać sobie przyjemność przebywania w przydomowej strefie wypoczynku? Żal byłoby tracić malowniczą, złotą, polską jesień na siedzenie w czterech ścianach.

Aby chwile spędzane samodzielnie lub z bliskimi na zewnątrz były w pełni komfortowe, należy tylko zadbać o zapewnienie ciepła i przytulności. Odpowiednio dobrane meble oraz akcesoria zdecydowanie zwiększają przyjemność przebywania w ogrodzie, nawet wtedy, gdy temperatury drastycznie spadają.

Dobrze wyposażona przestrzeń do odpoczynku to szansa na zdecydowane przedłużenie sezonu wypoczynkowego. Czy Wasze ogrody są już gotowe na rozpoczęcie sezonu jesiennego?

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *