Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Jak łatwo odmienić wygląd mebli ogrodowych? Praktyczne poszewki na poduszki

poduszki do mebli ogrodowych

Podstawową i standardową funkcjonalnością mebli ogrodowych jest zazwyczaj zapewnianie wygody. Z tego też względu producenci dokładają wszelkich starań, żeby meble spełniały wszelkie, nawet najbardziej wyrafinowane wymagania. Gwarancją maksymalnego komfortu stają się często praktyczne i piękne poduszki na meble ogrodowe.

Oprócz samych poduch warto również wybrać odpowiednie poszewki. W głównej mierze to od nich zależy bowiem trwałość produktu oraz wygoda użytkowania poduszek.

Poduszki na meble ogrodowe – konieczność czy niepotrzebny dodatek?

Niektóre typy mebli można stosować samodzielnie, bez dodatkowych akcesoriów. Są jednak też i takie, których nie sposób używać bez poduszek. Dotyczy to zwłaszcza twardych mebli z tworzyw sztucznych lub drewna oraz konstrukcji z metalu, mocno nagrzewających się od słońca. Siadanie na takim gorącym krześle potrafi grozić nawet dotkliwym poparzeniem skóry. Do czego wówczas przydaje się poduszka? Spełnia przede wszystkim rolę ochronną. To jednak nie jest jej jedyne zadanie.

Do czego jeszcze potrzebujemy poduch na meble ogrodowe? Przede wszystkim warto pamiętać, że występują one w dwóch, mocno zróżnicowanych wariantach. Pierwszą kategorię stanowią duże modele, które układa się na siedziskach. To one gwarantują maksymalizację komfortu siedzenia. Oprócz nich występują także niewielkie poduszeczki, również poprawiające wygodę, równocześnie stanowiące jednak ciekawą dekorację.

Zarówno na jedne, jak i drugie nakłada się efektowne i praktyczne poszewki na poduszki ogrodowe. Od nich zależy wygląd oraz funkcjonalność wyposażenia. Warto zatem zwrócić na nie uwagę, żeby wybrać najlepsze spośród dostępnych rozwiązań. Jakie zatem powinny być poszewki na poduszki ogrodowe?

Najważniejsze cechy poszewek – o czym pamiętać?

poduszki na meble ogrodowe

Poszewki na poduszki stanowią główną warstwę ochronną tego elementu wyposażenia. To od tej bariery zależy w dużej mierze trwałość poduch na meble ogrodowe oraz ich odporność na szereg zewnętrznych czynników.

Przede wszystkim poszewki powinny być chronić przed zabrudzeniami. Z tego względu powszechnie szyje się je z tkanin syntetycznych (poliester lub akryl). Nie są tak podatne na kurz i plamy jak tekstylia naturalne, a przy tym nawet jeśli pojawi się na nich brud, łatwo go usunąć. Wystarczy tylko zdjąć poszewkę i wyprać ją w pralce. Tkaniny sztuczne nie wchłaniają też mocno wody, co sprawia, że zamoczona poduszka szybko wysycha, a w jej wnętrzu nie zaczynają rozwijać się szkodliwe pleśni.

To jednak wciąż nie wszystko. Nie można zapominać o walorach ozdobnych poszewek na poduszki. To dzięki nim bowiem buduje się ostateczny charakter ogrodowej przestrzeni rekreacyjnej. Z pomocą poszewek udaje się go także szybko i sprawnie zmieniać, bez angażowania wielkich środków finansowych.

Okazuje się, że niejednokrotnie wystarczy kupić nowe poszewki, wpisujące się w bieżące trendy, żeby całkowicie odmienić wygląd mebli ogrodowych, a przez to także całej strefy wypoczynkowej. Trzeba tylko poznać aktualne trendy i wykorzystać poduszki do celów dekoracyjno-aranżacyjnych.

Wiele osób decyduje się na pozostawienie dużych poduch na siedziskach w neutralnych, stonowanych barwach, zmieniając tylko niewielkie poduszki ozdobne, w których tkwi olbrzymi potencjał ozdobny.

Co się najlepiej sprawdza w tym sezonie?

Najmodniejsze trendy w poszewkach na meble do ogrodu w sezonie 2020

poszewki na meble ogrodowe

Bieżący rok to czas wielu kontrastów stylistycznych. Wciąż stawiamy na różnorodność, choć mocno rysuje się kilka podstawowych, dominujących trendów.

Ponieważ nadal królują trendy minimalistyczne, warto wykorzystywać jednobarwne poszewki na poduszki w intensywnych kolorach. Wielkimi względami u designerów cieszą się modele w głębokich odcieniach fioletu lub zieleni, które idealnie nadają się zarówno do ogrodów nowoczesnych, jak i klasycznych.

Nie zapominajmy także o odcieniu Classic Blue, czyli o kolorze sezonu, wybranym przez firmę Pantone. Pojawia się on powszechnie, oczywiście także na poszewkach na poduszki ogrodowe. Dzięki poszewkom w tym wariancie barwnym tworzy się perfekcyjne stylizacje klasyczne, nowoczesne oraz marynistyczne, na przykład w uniwersalnym nurcie Hampton. Klasyczny odcień błękitu to wariant ponadczasowy, który nawet w kolejnych sezonach będzie świetnie uzupełniał ogrodowe stylizacje – samodzielnie lub w połączeniu z innymi, modnymi kolorami.

Poszukujecie czegoś bardziej dekoracyjnego? Warto postawić na mocne etno wzory, najlepiej w wariancie czarno-białym. Style boho i globalnego nomady wywędrowały z domowych salonów na tarasy i do ogrodów. Dzięki temu piękne desenie pojawiają się także na poszewkach ogrodowych. Z ich pomocą każda aranżacja nabiera charakteru oraz subtelnej elegancji.

Poszewki na meble ogrodowe – wielka zmiana bez gigantycznych wydatków

Piękne poszewki stanowią zazwyczaj kropkę nad „i” w ogrodowych aranżacjach. Jeśli zatem do tej pory nie przykładaliście do nich większej wagi, najwyższy czas to zmienić.

Dlaczego? Poszewki są praktyczne i funkcjonalne. Zabezpieczają poduszki przed uszkodzeniem, zabrudzeniem oraz wilgocią. Równocześnie stanowią dekorację, którą chętnie i łatwo możemy regularnie zmieniać, bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

Zmiana poszewek na poduszki należy do ulubionych tricków stosowanych przez dekoratorów, zmieniających wygląd przestrzeni.

Ucz się zatem od profesjonalistów i wykorzystaj ten sposób na spektakularną zmianę w ogrodzie niewielkim kosztem również w Twojej przydomowej przestrzeni. Zapewniamy, że naprawdę warto.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *