Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Doniczki do ogrodu – czy da się z nich zrobić ozdoby na Halloween?

Jesień w ogrodzie to czas powolnych przygotowań do sezonu zimowego. Robi się porządki, przeprowadza się przegląd sprzętów oraz dokonuje ewentualnych reparacji.

Wbrew pozorom jest to również moment, gdy ogród ożywa tysiącem rozmaitych kolorów. Pojawiają się ostatnie, jesienne kwiaty, drzewa nabierają wielu kolorów. Dodatkowo też możemy zadbać o inne dekoracje okolicznościowe. W końcu jesień to choćby czas na Halloween.

Poniżej podpowiadamy, jak przygotować własnoręcznie rozmaite ozdoby, które wprowadzą nieco halloweenowego klimatu na tarasach, balkonach lub w ogrodach. Podpowiemy, czy da się do tego celu wykorzystać choćby donice do ogrodu?

Halloween – jak obchodzić je w ogrodzie? Czy doniczki mogą stać się dekoracją?

Jedni je kochają, inni uważają, że nie warto obchodzić tego dnia. W sumie jest to jednak okazja do dobrej zabawy dla dużych i małych miłośników zabawnych dekoracji. Również ogród może nieco skorzystać, jeśli zadbamy o odpowiednie ozdobienie go.

Do tego celu można wykorzystać wiele, mocno zróżnicowanych elementów, w tym między innymi zwykłe doniczki ogrodowe, które ma niemal każdy z nas.

Donice ogrodowe – dekoracja po sezonie wiosenno-letnim

Donica na balkon i donice ogrodowe najczęściej bywają wykorzystywane do wczesnej jesieni. Jeżeli rosły w nich rośliny jednoroczne, po okresie wegetacji usuwa się je, myje donice i odstawia na schowka. Halloween staje się zatem świetną okazją, żeby dać im kolejne życie, zanim zasadzi się w nich nowe rośliny na wiosnę.

donica ogrodowa

Doniczka na balkon lub taras staje się idealnym rozwiązaniem do przygotowania wielobarwnych kompozycji. Można do niej użyć jesiennych kwiatów (np. astrów), wielobarwnych liści oraz zabawnych, okazjonalnych zawieszek, które łatwo przygotować samodzielnie lub kupić w niejednym sklepie.

Gładkie donice na balkon można również pomalować w różne wzory, choćby wykorzystujące wszechobecny w Halloween motyw dyni.

Tak przygotowane doniczki na balkon lub praktyczne skrzynki na kwiaty dodatkowo ozdabia się także wielobarwnymi lampkami LED. Dzięki temu buduje się przyjemny nastrój oraz tworzy ozdobę, widoczną również po zapadnięciu zmroku.

Jak jeszcze wykorzystać doniczki? Ciekawe efekty otrzymuje się, gdy do doniczki ogrodowej nasypie się ziemi i umieści w niej sporych rozmiarów gałąź, na której można zawiesić niewielkie lampki oraz rozmaite dekoracje tematyczne, związane właśnie z Halloween.

Donice ogrodowe mogą pomieścić dekoracje, wykonane z naturalnych elementów, jak kwiaty i liście lub różne wycinanki przygotowywane własnoręcznie przez dzieci. Halloween to bowiem świetna okazja, aby wspólnie z maluchami stworzyć zabawne, wielobarwne ozdoby, które udekorują balkon lub część ogrodu w okresie, gdy na zewnątrz robi się szaro i smutno.

Nie tylko doniczki do ogrodu, czyli jakie jeszcze dekoracje wykorzystać?

Nie tylko same doniczki ogrodowe można użyć do przygotowania dekoracji na Halloween. Żaden ogród, w którym chce się obchodzić to święto, nie może się bowiem obyć bez dyń, czyli produktów ściśle powiązanych właśnie z tą okazją.

Wnętrze warzywa usuwa się i wykorzystuje do celów kulinarnych, a na pozostałej, zewnętrznej części wycina się różne wzory, najczęściej lekko przerażające twarze, o szerokich uśmiechach. W pustym wnętrzu umieszcza się zapalone świece. Tak tworzy się lampiony, które można ustawić na tarasie, przy schodach wejściowych do ogrodu lub na balkonie. Dają nieco światła, a przy tym tworzą iście halloweenowy klimat.

Osoby, które nie chcą lub nie mogą wykorzystać świec, mogą użyć praktycznych lampek LED, które da się włożyć do wnętrza dyni lub też opleść je wokół wydrążonego warzywa, podobnie jak przedstawiliśmy to wcześniej, prezentując doniczki ogrodowe jako dekoracje na Halloween.

Donice ogrodowe i światła – sposób na ozdobę ogrodu poza sezonem

Wiele osób przygotowuje ozdoby na Halloween dla zabawy. Chętnie angażują do tego również dzieci, które z radością pomagają przy drążeniu i wycinaniu dyni. Maluchy świetnie bawią się także, malując donice i układając w nich rozmaite kompozycje z gałązek, liści i światełek.

Halloween w ogrodzie wnosi do tej przestrzeni nieco koloru i zabawy. Dzięki tej okazji doniczki ogrodowe zyskują dodatkową funkcję i przydają się do stworzenia tematycznych dekoracji. Dają też szansę na dobrą zabawę dla dużych i małych kawalarzy.

A gdy już stworzymy wszystkie ozdoby, ustawimy donice ogrodowe na swoich miejscach i włączymy lampki, wówczas pozostaje tylko czekać aż ktoś zadzwoni do drzwi. Dla własnego dobra pamiętajmy też, żeby udzielić dobrej odpowiedzi na pytanie: „Cukierek czy psikus?”.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *