Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Dlaczego warto kupić wielofunkcyjne stoliki dla dzieci?

Dlaczego warto kupić wielofunkcyjne stoliki dla dzieci?

Maluchy są szczególnie ciekawe świata. Poznają go intensywnie i z radością, nieustannie rozwijając umiejętności i wiedzę. Aby je wspomóc , warto dostarczać im zabawkę stymulującą oraz poszerzającą horyzonty. Do tego typu akcesoriów należą między innymi wielofunkcyjne stoliki dla dzieci.

Jak wybrać najlepszy? O różnych obliczach dziecięcego stolika opowiemy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Edukacja czy zabawa – do czego można wykorzystać popularne stoliki dla dzieci?

Większość stolików dla dzieci, oferowanych obecnie na rynku, pełni zróżnicowane role. Sprawdzają się do zabawy oraz jako skuteczne narzędzia dydaktyczne, dostosowane do potrzeb rozwojowych maluchów w różnym wieku.

Wielką popularnością cieszą się sensoryczne i interaktywne stoliki dla najmłodszych (już od pierwszego roku życia), wyposażone w szereg układanek, pozytywek i elementów ruchomych, dzięki którym dziecko rozwija swoje umiejętności motoryczne, uczy się liter i cyfr oraz poznaje otaczający je świat niemal wszystkimi zmysłami.

Stoliki edukacyjne dla dzieci występują w wersjach tematycznych (np. farma, park, ocean itp.), które często wyposaża się w elementy grające i świecące. Dużą popularnością cieszą się także rozwiązania dwujęzykowe, oferujące gry dla najmłodszych w dwóch różnych językach.

Dla starszych dzieci produkuje się stoliki wielofunkcyjne o nieco prostszej formie. Mogą mieć szereg szufladek, do chowania ulubionych skarbów oraz przedmiotów do zajęć plastycznych (kredek, wielobarwnych soli i mas plastycznych). W naszej ofercie możecie także znaleźć stolik do zabawy klockami Lego.

Stoliczek edukacyjny dla dzieci sprawdza się jako wygodny mebel, który można postawić w pobliżu, dużego stołu, zapewniając maluchowi optymalne warunki do zabawy, spożywania posiłków lub nauki. Obecne w niektórych modelach szufladki oraz schowki wykorzystuje się także do przechowywania różnych zabawek. Dzięki temu, stoliczki stają się praktyczną szafką, porządkującą przestrzeń w pokoju dziecięcym, na tarasie lub w ogrodzie.

Keter stolik dla dzieci Creative table
Creative FUN table

Z czego wykonuje się stoliki edukacyjne dla dzieci?

Na rynku są powszechnie dostępne dwa rodzaje stolików dla dzieci. Zazwyczaj wykonuje się je z:

  • tworzywa sztucznego,
  • drewna.

Najczęściej pojawiają się wersje z tworzyw sztucznych, zwłaszcza z trwałego polipropylenu. Oferowane na naszej stronie internetowej produkty tego typu pochodzą od renomowanego producenta, firmy Keter.

Stoliczki edukacyjne z tworzywa sprawdzają się nawet jako zabawki dla całkiem małych dzieci. Wyróżnia je duża wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Są lekkie i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, co jest szczególnie cenne, gdy maluchy używają ich jako przestrzeni do działań plastycznych.

Modele z tworzyw sztucznych bywają zróżnicowane kolorystyczne, pod względem jakości wykonania oraz ceny, dzięki czemu każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do potrzeb i upodobań dziecka.

Stoliki z drewna zazwyczaj są nieco skromniejsze. Wyposaża się je w układanki, klocki oraz ruchome elementy, które dziecko może w rozmaity sposób układać.

Produkty drewniane są zdecydowanie cięższe oraz mniej odporne na uszkodzenia. Zdarzają się bowiem przypadki odpryśnięcia lakieru oraz pojawienia się nieestetycznych i groźnych pęknięć, które mogą prowadzić do zranienia delikatnych, małych rączek. Cena stolików z drewna często bywa też zdecydowanie wyższa.

Z wymienionych powodów, drewniane konstrukcje są częściej rekomendowane dla nieco starszych dzieci.

stolik dla dziecka klocki lego

Gdzie postawić stolik edukacyjny dla dzieci?

Wybór materiału, z którego wykonano stolik, determinuje przestrzeń, w której możemy go wykorzystać.

Produkty z tworzywa sztucznego bez przeszkód ustawimy w domu – w pokoju dziecięcym lub w salonie, obok zestawu mebli wypoczynkowych. Sprawdzą się także na tarasie lub w ogrodzie, w którym z chęcią spędzamy czas z całą rodzina w okresie wiosenno-letnim. Wytrzymały polipropylen jest odporny na szkodliwe działanie wilgoci oraz promieniowania UV. A w razie zabrudzenia, szybko i łatwo go oczyścimy.

Z kolei drewniane meble edukacyjne zazwyczaj wykorzystuje się w domu. Są zdecydowanie mniej odporne na zalanie wodą lub długofalową ekspozycję na wilgoć, dlatego wymagają przechowywania w suchej przestrzeniach. Ich ciężar nie sprzyja także regularnemu przenoszeniu.

Stoliki edukacyjne dla dzieci – rozwiązania do zadań specjalnych

Dzieci uwielbiają mieć miejsce w domu, przeznaczone tylko dla nich, stanowiące ich własne królestwo. Wygodne i praktyczne stoliki wielofunkcyjne dla maluchów to idealne rozwiązanie do każdej przestrzeni. Równocześnie stanowią zabawkę, komfortowy mebel oraz narzędzie do edukacji. Z ich pomocą rozwijamy dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność, dając przestrzeń na własne pomysły oraz przyjemne spędzanie czasu.

Aby wybrać najlepszy edukacyjny stoliczek, weźmy pod uwagę wiek dziecka oraz miejsce, w którym ma się on znaleźć. Jeśli szukamy produktu dla malucha, zadbajmy o to, żeby nie pojawiały się w nim małe elementy, które mogą zostać połknięte. Warto również sprawdzić, czy każdy z interesujących nas produktów ma stosowne atesty.

Jeśli zależy nam na optymalnym rozwoju psychofizycznym naszych dzieci, warto zainwestować w stolik, który będzie im towarzyszył przez dłuższy czas – stając się towarzyszem zabaw oraz miejscem, przy którym powstaną najbardziej szalone pomysły – plany zabaw z kolegami lub z rodzicami.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *