Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Czy warto kupować meble ogrodowe po sezonie?

czy warto kupować meble ogrodowe po sezonie

Jesień za pasem, powoli trzeba się skupić na porządkach w ogrodzie, zanim nadejdą pierwsze, zimowe przymrozki.

Zazwyczaj przygotowanie ogrodu do okresu jesienno-zimowego polega na dokładnym oczyszczeniu mebli oraz schowaniu ich w bezpiecznym, suchym miejscu lub okryciu ich specjalnymi pokrowcami, najlepiej wykonanymi z całkowicie wodoodpornego materiału.

Sezon jesienny może jednak oznaczać także przyjemne, okazyjne zakupy i uzupełnianie ogrodowego wyposażenia. Wbrew pozorom jest to jeden z lepszych momentów, żeby odwiedzić sklepy meblowe. Dlaczego warto i jak kupować wyposażenie do ogrodu poza sezonem, żeby przyniosło nam to jak najwięcej korzyści? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury.

Kupowanie w sezonie a poszukiwania poza nim – co jest lepsze?

Na początek zastanówmy się, czy lepiej kupować wyposażenie w sezonie, czy faktycznie jednak poza nim.

Meble ogrodowe najlepiej sprzedają się w okresie od marca-kwietnia aż do sierpnia. Wówczas, gdy sezon jest w pełni, możemy wybierać spośród najszerszej oferty, wielu najnowszych kolekcji, które pojawiają się na rynku. Często jednak wiąże się to również z koniecznością zapłacenia wyższych cen.

Jesienią za to zaczyna się czas okazji i wyprzedaży, na których zawsze można upolować coś ciekawego i naprawdę wartościowego.

Kto powinien nastawić się na zakupy pozasezonowe?

Wybór czasu zakupów w pełni zależy od naszych priorytetów, indywidualnych potrzeb oraz tego, jakim typem klienta jesteśmy. Jeśli zależy nam głównie na szerokim wyborze asortymentu oraz możliwości swobodnego dobierania poszczególnych elementów w duże, spersonalizowane zestawy wypoczynkowe, wówczas optymalnym rozwiązaniem jest robienie zakupów w trakcie sezonu ogrodowego.

Zakupy jesienią i zimą to z kolei idealne wyjście dla wszystkich, dla których cena produktu jest jednym z najważniejszych kryteriów wpływających na podejmowane decyzje zakupowe. Kupowanie mebli ogrodowych poza sezonem to szansa na znalezienie modeli wysokiej jakości w naprawdę dobrych cenach. Również w naszej ofercie trafiają się wówczas okazje. W outlecie Bazkar dostępne są zarówno meble, jak i szereg akcesoriów, dzięki którym można urządzić pięknie i gustownie wymarzony ogród za naprawdę niewielkie pieniądze.

Kto zatem powinien kupić meble do ogrodu w okresie jesienno-zimowym? Przede wszystkim, jest to opcja dla osób oszczędnych i łowców okazji, chcących uzyskać dobrą jakość w naprawdę rozsądnej cenie. Gorąco rekomendujemy także takie rozwiązanie wszystkim, którzy lubią często wprowadzać zmiany w ogrodowej aranżacji. Dzięki posezonowym wyprzedażą, mogą znaleźć w niskich cenach wiele elementów, które z powodzeniem posłużą im w kolejnych latach lub wprowadzą nieco urozmaicenia do przestrzeni przydomowej.

Wyprzedaże to też szansa na uzupełnienie wyposażenia ogrodowego. Podczas jesiennych porządków i przygotowywania mebli do sezonu zimowego, zazwyczaj sprawdzamy ogólną kondycję wszystkich akcesoriów. Wówczas łatwo znaleźć wszelkie mankamenty lub uszkodzenia. To świetny czas na uzupełnienie braków o nowe, wygodne i atrakcyjne sprzęty.

Gdzie najlepiej kupować po sezonie?

gdzie najlepiej kupować po sezonie

Posezonowe wyprzedaże można znaleźć niemal wszędzie – od wielobranżowych dyskontów aż do specjalistycznych sklepów meblowych. W niektórych z nich, oprócz produktów zalegających w magazynach, oferuje się też egzemplarze powystawowe. Często mają one naprawdę atrakcyjne ceny. Niestety, trzeba pamiętać, że zazwyczaj są to produkty mocno wyeksploatowane przez rzesze testujących je klientów. Niekiedy mają one nawet skazy i drobne uszkodzenia, które oczywiście wpływają dodatkowo na obniżenie ceny, jednak zmniejszają też komfort użytkowania i trwałość takich „nowych” sprzętów ogrodowych.


W tej sytuacji zdecydowanie bezpieczniej kupować w wyspecjalizowanych sklepach online, które również organizują wyprzedaże oraz mają swoje outlety. Co zyskują dzięki nim klienci? Wszystkie produkty są nowe, wcześniej nieużywane oraz oczywiście mają gwarancję. Taki zakup oznacza bezpieczeństwo oraz całkowity komfort użytkowania nowego wyposażenia przez długi czas.

Istnieje jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie. Często w okresie jesienno-zimowym pojawiają się w sklepach przedsprzedaże, dzięki którym można kupić kolekcje z nadchodzącego sezonu w atrakcyjnych cenach. Czas realizacji zamówienia bywa wówczas nieco wydłużony, co wbrew pozorom stanowi olbrzymią zaletę. Dlaczego? Ponieważ kupujemy nowe meble, które dotrą do nas na początku kolejnego sezonu, a my nie musimy się już teraz martwić o ich magazynowanie podczas nadchodzącej zimy.

Czy naprawdę kupowanie poza sezonem to prawdziwa okazja?

Czy naprawdę kupowanie poza sezonem to prawdziwa okazja?

Niższa cena za wysoką jakość, większa dostępność produktów z wyższej półki, a także spore okazje to główne zalety, które przekonują rzesze klientów do zakupów poza sezonem.

Jakie są mankamenty takiego podejścia do pozyskiwania nowych, domowych sprzętów? Wiele osób obawia się, że zakupy jesienią lub zimą wiążą się z brakiem dostępności najciekawszych modeli. Sporo w tym prawdy. Większość produktów znajduje bowiem właścicieli w ciągu wiosny i lata, a po sezonie zostają tylko pojedyncze egzemplarze oraz produkty, które cieszą się z różnych względów mniejszym zainteresowaniem (np. z powodu zbyt wysokiej ceny lub wzornictwa, które nie odpowiadało szerszej grupie odbiorców).

Jak zatem kupować, żeby być zadowolonym z wyprzedaży? Warto kierować się jedną zasadą – wybierać sprzęty o uniwersalnym wyglądzie, klasyczne i ponadczasowe. Zazwyczaj opierają się one chwilowym modom i są zawsze dostępne w sprzedaży. Ponadto bywają to przeważnie produkty, które z powodzeniem posłużą nam przez wiele lat. Zawsze możemy też zadbać o ich personalizację z pomocą akcesoriów takich, jak ozdobne, wielobarwne poduszki.

Warto mieć zatem oczy szeroko otwarte i wypatrywać prawdziwych okazji. Może któraś z nich czeka tuż za rogiem… na przykład w naszym meblowym outlecie.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *