Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Czy warto kupić narożnik do ogrodu?

czy warto kupić narożnik do ogrodu

Wygodne wyposażenie do ogrodu to podstawa, na którą powinni postawić wszyscy, zajmujący się tworzeniem przestrzeni do relaksu w pobliżu domu.

W centrum strefy wypoczynku ustawia się zazwyczaj zestaw mebli ogrodowych, które budują miejsce do spokojnej regeneracji, zabaw z dziećmi oraz spotkań towarzyskich z rodziną lub znajomymi.

Najczęściej wprowadza się do takich przestrzeni stoły oraz fotele. Ostatnio popularność zyskują jednak także narożniki do ogrodu. Kiedy sprawdzają się one lepiej niż standardowe fotele lub krzesła?

Narożniki do ogrodu – nowoczesne i wygodne meble

Skoro w przypadku mebli do przydomowej przestrzeni oczekuje się, że będą jak najbardziej wygodne i praktyczne, to zdecydowanie narożniki ogrodowe należą do praktycznych rozwiązań.

Nowoczesne modele wykonuje się z trwałych materiałów, w tym często z polipropylenu (meble formowane wtryskowo lub z technorattanu). Dzięki temu idealnie sprawdzają się na tarasach i bezpośrednio w ogrodach. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie straszne im szkodliwe warunki atmosferyczne, jak choćby deszcz, zmiany temperatur lub promieniowanie UV. Szczególną trwałość wykazują meble ogrodowe, w których polipropylen dodatkowo wzmocniono włóknem szklanym, co znacząco poprawia parametry produktu.

Narożniki ogrodowe zyskały tak dużą popularność, że produkuje się je w rozmaitych wielkościach i kształtach. Nowoczesne rozwiązania występują także we wszystkich najmodniejszych obecnie stylach. Pozwala to na łatwe i wygodne wkomponowanie ich w przydomową przestrzeń.

A dlaczego w ogóle warto postawić właśnie na narożniki zamiast foteli do ogrodu? Pięć najważniejszych powodów przedstawimy poniżej.

1.     Wygoda użytkowania

Najważniejszą cechą, która przemawia na korzyść narożników w ogrodzie, jest zwiększenie wygody użytkowania przestrzeni przydomowej.

Nowoczesne narożniki występują w różnych wielkościach i formach. Modele wysokiej jakości mają odpowiednio wyprofilowane oparcia i podłokietniki, a na siedziskach – praktyczne i miękkie poduchy. Dzięki temu produkty tego typu są niezmiernie wygodne i pozwalają nawet na wielogodzinne posiedzenia w przydomowej strefie relaksu.

W wielu przypadkach narożniki składa się z kilku modułów, co pozwala idealnie dopasować je do posiadanej przestrzeni lub modyfikować ich układ w zależności od bieżących potrzeb. Takie możliwości daje choćby oferowany przez nas narożnik Moorea od firmy Allibert.

2.     Większe grono rodzinne lub zapraszanie gości

Oczywiście fotele bywają również wygodne. Jeżeli jednak na co dzień z tarasu ma korzystać większa ilość osób, narożnik jest rozwiązaniem wręcz idealnym.

Na tego typu meblu bez większego trudu może usiąść nawet kilka osób. Dodatkowo w przypadku mebli modułowych łatwo połączyć większą ilość elementów i stworzyć komfortowe siedzisko dla wszystkich niezapowiedzianych gości. Fotele niestety nie dają aż tak wielkiej swobody aranżacyjnej.

3.     Wyodrębnienie strefy wypoczynku

Taras lub przestrzeń przeznaczona do wypoczynku bezpośrednio w ogrodzie to miejsca szczególne w całym przydomowym terenie. Wiele osób szuka sposobu na to, żeby je wyodrębnić, żeby jeszcze lepiej spełniały swoją funkcję.

Przy pomocy narożnika naturalnie buduje się odizolowaną strefę, przeznaczoną do przyjemnego relaksu. Nie potrzeba dodatkowych elementów ani akcesoriów. Sam mebel wydziela przestrzeń i pozwala lepiej zaaranżować dostępne miejsce.

4.     Szybkość i wygoda aranżacji

Swoboda układania modułów oraz sprawne wydzielanie strefy do wypoczynku to wielkie zalety, pomagające w skutecznym aranżowaniu przestrzeni do wypoczynku.

Dzięki temu budowanie przydomowego terenu przebiega sprawnie, a uzyskanie spektakularnych efektów staje się zdecydowanie prostsze.

Nowoczesne narożniki do ogrodów to bowiem zazwyczaj funkcjonalne meble o minimalistycznej bryle, którą łatwo wpisać w niemal każdą stylizację.

5.     Styl narożników – wygoda budowania ogrodu

Narożniki występują niemal we wszystkich modnych stylach. Łatwo znaleźć modele klasyczne, minimalistyczne i nowoczesne. Jeżeli jednak mamy taką potrzebę, to występują także warianty retro, wykonane z plecionek naturalnych lub z technorattanu.

Dzięki temu łatwo można zastosować je niemal w każdym ogrodzie oraz połączyć z innymi elementami ogrodowego wyposażenia.

Narożniki ogrodowe – funkcjonalność, styl i maksymalny komfort

Nowoczesne meble ogrodowe stawiają na praktyczność i wygodę. Mają zapewniać komfort oraz pięknie się prezentować w przydomowej przestrzeni.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *