Wyszukaj na blogu...
TOP
Porady

Akcesoria do ogrodu – co przydaje się podczas jesiennych porządków?

Jesienią mniej czasu spędzamy w ogrodzie na wypoczynku, a znacznie więcej na robieniu porządków. W końcu potrzeba nieco wysiłku, aby dobrze przygotować przydomową przestrzeń do okresu zimowego.

Należy choćby zadbać o rośliny, uporządkować i oczyścić wszystkie sprzęty oraz posprzątać niepotrzebne już przedmioty, które mogłyby ucierpieć od nadmiaru wilgoci i mrozu. Żeby wszystkie działania przebiegały sprawnie, szybko i bezproblemowo, niezbędny jest szereg narzędzi oraz akcesoriów.

Co może się przydać w ogrodzie, w którym chcemy przeprowadzić jesienne porządki? O tym opowiemy poniżej.

Ogród o wielu twarzach – co musi się w nim znaleźć?

W przydomowych obszarach stosuje się rozmaite akcesoria do ogrodu, których ilość i rodzaj są w pełni uzależnione od charakteru przestrzeni. Inne bowiem sprzęty przydają się, gdy chcemy zadbać o niewielki trawnik, a inne gdy zamierzamy posprzątać i zabezpieczyć rabaty kwiatowe.

W wielu przypadkach niezbędne są narzędzia ogrodnicze, odżywki dla roślin oraz środki czystości do zadbania o wyposażenie ogrodowe.

Gdzie to wszystko przechowywać? Odpowiedź jest prosta. Oprócz mebli wypoczynkowych w ogrodzie, należy również ustawić praktyczne meble do składowania takie, jak choćby szafy i skrzynki do ogrodu. A to wciąż nie wszystko, co może się przydać.

Skrzynie do ogrodu, czyli niezmiernie praktyczne meble ogrodowe

W każdym ogrodzie niezbędne są odpowiednie akcesoria ogrodowe. Przydają się łopaty, grabie konewki i chemia ogrodnicza, nawet jeśli tylko posiada się niewielki trawnik. Również o niego trzeba przecież odpowiednio dbać.

Dodatkowo w przydomowej przestrzeni przydają się też sprzęty, których używa się, gdy chce się zadbać o meble ogrodowe.

Żeby pomieścić wszystkie sprzęty i narzędzia przydają się skrzynie i szafy do ogrodu. Wykonuje się je z trwałych materiałów. W naszej ofercie znajdziecie praktyczne rozwiązania z tworzyw sztucznych, odpornych na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Ich wygląd zbliżony jest do pozostałych mebli, co sprawia, że tworzą one spójny wizualnie komplet o sporych walorach dekoracyjnych.

W skrzyniach do ogrodu oprócz narzędzi i sprzętów mieszczą się także inne drobiazgi i akcesoria. Można choćby ukryć w nich dodatkowe koce lub poduszki na meble.

Pokrowce na meble ogrodowe – przydatny dodatek do każdego ogrodu

Jesienne porządki wiążą się też z przygotowaniem mebli ogrodowych do sezonu zimowego. Przeprowadzane zabiegi różnią się w zależności od materiału, z którego zostało wykonane wyposażenie do ogrodu.

pokrowce ogrodowe

Zawsze trzeba jednak zacząć od dokładnego umycia krzeseł i stolików. Konstrukcje z drewna i rattanu należy schować w suchym miejscu, o dobrej cyrkulacji powietrza. Meble do ogrodu z tworzyw sztucznych bez trudu przezimują natomiast na zewnątrz. Warto jednak osłonić je praktycznymi pokrowcami, które znajdziecie w naszej ofercie. Dzięki nim wyposażenie nie zabrudzi się podczas deszczu lub w trakcie odwilży. Dodatkowo ograniczy to ilość obowiązków i prac w ogrodzie w okresie wiosennym.

Nasze pokrowce na meble wykonano z trwałych i wodoodpornych materiałów sztucznych. Ich kształt jest dopasowany do różnych typów wyposażenia. Niektóre modele pozwalają na ukrycie pod spodem większej ilości krzeseł, co znacząco usprawnia przechowywanie i nie wymaga dużej ilości miejsca.

Pokrowce na meble ogrodowe sprawdzają się idealnie w ogrodzie, w altanie lub na tarasie. Wiele osób przykrywa nimi również meble przechowywane w garażach.

Kompostowniki – niezbędny element podczas porządków w ogrodzie

Jesienne porządki to również czas na prace ogrodnicze. Dzięki nim ogród na wiosnę będzie prezentował się pięknie.

Obcięte gałązki i łodygi, a także zgrabione liście nie muszą jednak trafiać do kosza na śmieci. Istnieje znacznie wygodniejsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie. Jeśli mamy ogród, warto wyposażyć go w praktyczny kompostownik. To tani i efektywny sposób na pozyskiwanie nawozu dla roślin.

W naszej ofercie posiadamy trwałe kompostowniki marki Keter, wykonane w 100% z recyklatu. Dzięki nim można dbać o przyrodę, zmniejszyć ilość śmieci trafiających na wysypisko oraz użyźnić glebę w ogrodzie. A to wszystko dzięki niewielkiemu pojemnikowi, który mieści się nawet w niewielkim, przydomowym ogródku.

Piękny i zadbany ogród – porządek i ład to podstawa

Jeśli pragniemy ogrodu, którego pozazdroszczą nam wszyscy, trzeba regularnie dbać o niego i utrzymywać w nienagannym porządku. Do wszelkich prac przydają się różne narzędzia. Warto zawsze mieć je pod ręką. Do tego celu przydają się szafy i skrzynie ogrodowe. Wszelkie pozostałości organiczne z prac przy grządkach można natomiast wrzucić do praktycznego kompostownika.

Ogród bez mebli wypoczynkowych nie mógłby spełniać funkcji rekreacyjnej. Aby przetrwały one bez szwanku okres zimowy, warto okryć je wygodnymi pokrowcami.

Wbrew pozorom do zachowania porządku naprawdę nie potrzeba wiele Proste akcesoria potrafią znacznie ułatwić prace w ogrodzie, sprawiając, że szybko i sprawnie przygotujemy przestrzeń do zimy. Później pozostanie już tylko niecierpliwie czekać na powrót wiosny.

«

»

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *